İçinde < Javascript > bilgisi geçen 63 makale bulundu
 
SqlServer Programında Kodlarla Tablolara Veri Girişi Yapma
Satırlar ve sütunlardan oluşan tablolara veri girişinin yapılabilmesi için INSERT komutu kullanılır. Bu komut aracılığıyla bir kayıt girilebildiği gibi birden fazla kayıt girişi de yapılabilir. Bu uygulamamızda birbiriyle ilişkili üç tabloya kayıt girişinin nasıl yapılacağı anlatılacaktır.
Kategorisi: Sql Server 2008 49 defa okundu
Tarih: 7.1.2019 06:01:05 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Sql Server Veri Tabanında Kodlarla Ayrıntılı Okul Tablosu Oluşturma
Tablolar veri tabanının vazgeçilmez elemanlarıdır. Sql Server veri tabanında gerek görsel gerekse kodlarla tablo oluşturabilirsiniz. Bu uygulamada okula ait okul adı, öğretim yılı ve dönemi bilgilerini içeren tablolar oluşturulacaktır.
Kategorisi: Sql Server 2008 82 defa okundu
Tarih: 7.1.2019 05:01:58 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Div İçinde Yer Alan Metni Yatay Olarak Ortalamanın Yolları
Günümüzde div etiketi web sayfalarının en önemli nesnesini oluşturmaktadır. Div etiketinin sabit ya da dinamik olarak web sayfalarında kullanılması için değişik kodlama teknikleri kullanılmaktadır. Bu makalemizde div içinde yer alan metin, resim gibi nesnelerin yatayda nasıl ortalanacağı anlatılacaktır. Div etiketinin içindeki metni ortalamak için vertical-align özelliği çalışmamaktadır. Bu özellik yerine aşağıdaki yollardan birini kullanarak div içinde div, text, image nesnelerini yatayda ortalayabilirsiniz.
Kategorisi: Css 10 defa okundu
Tarih: 31.12.2018 04:12:48 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Asp.Net Sayfalarında Calendar Takvim Nesnesini Kullanarak Etkinlik Zamanlarını Belirleme
Calenadar nesnesi web sayfalarında çok zengin takvim uygulamaları için geliştirilmiştir. Takvime ait neredeyse tüm özellikler bu nesnenin kullanımında dikkate alınmıştır. Bu uygulamada aylara ait etkinlik zamanları dizi yardımıyla okunup takvim yaprağında görüntülenecektir.
Kategorisi: c# Web 4 defa okundu
Tarih: 30.12.2018 22:12:58 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Asp.Net Sayfalarında jQuery Kullanarak TextBox Kutularını Kontrol Etme
Asp.Net programı sunucu tabanlı çalışan bir platformdur. Sunucuya bazı işlerin yüklenmeyip terminal tarafında işlemlerin yapılması web sayfasının hızını arttırır. Metin kutularına giirlen değerlerin doğruluğunun kontrolü işlemleri gibi bazı işlemlerin jQuery sayesinde kontrol edilmesi gayet kolaydır. Bu uygulamada buna ait küçük bir tasarım yapılacaktır.
Kategorisi: c# Web 3 defa okundu
Tarih: 30.12.2018 22:12:51 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Asp.Net Sayfasında jQuery Kullanarak Buton Click Olaylarını Kontrol Etme
Web sayfaları kullanıcı ile sunucu arasında veri alış verişlerini kontrol etmek için tasarlanmış araçlardır. Sunucu tabanlı web sayfaları geliştirmek için Asp.Net ya da php gibi sunucu script diline ihtiyaç duyarsınız. Bu uygulamada sunucu tabanlı script diline ihtiyaç duymadan jquery ile butonlara ait click olayları terminal ortamında çalıştırılacaktır.
Kategorisi: c# Web 5 defa okundu
Tarih: 30.12.2018 22:12:43 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Web Sayfasının Hangi Tarayıcıda Çalıştığını Bulma
Tarayıcılar web projelerinin vazgeçilmezlerindendir. Web sayfalarının çalışması için tarayıcının bilgisayarda yüklü olması gerekir. Bu uygulamada web sayfasının hangi tarayıcıda çalıştığını bulmaya çalışacağız. Aşağıdaki kodları body etiketi arasına yazınız.
Kategorisi: c# Web 4 defa okundu
Tarih: 30.12.2018 22:12:35 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Javascript 

Ajax Modal Popup Extender Kullanarak GridView Satırını Düzenleme ve Yeni Kayıt Ekleme
Ajax kütüphanesi web sayfalarının işlevsel ve kullanışlı olarak tasarlanmasını sağlar. Bu uygulamamızda Ajax Modal Popup Extender modülünü kullanarak GridView satırını düzenleyip SqlServer veri tabanına kaydını gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Web 6 defa okundu
Tarih: 23.12.2018 11:12:18 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Oyun İndir 

12345678