İçinde < Google > bilgisi geçen 1721 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Yemek Siparişi Veren Form Sayfasını Code Sekmesini Kullanarak Android Studio Programında Yapma
Lokantalarda müşterilerin yemek siparişlerini mobil ortamda vermeleri en sık kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulamada böyle bir yemek siparişi işlemini View tarafında Code sekmesi altında yapacağız.
Kategorisi: Android 8 defa okundu
Tarih: 14.03.2023 17:03:57 Etiket: android studio java 

Mevsimlere Ait Ayları ViewBinding Yöntemini Kullanarak Android Java Kodlarıyla Tasarlama
Android Studio programında tasarım ekranında kullanılan nesnelere java tarafında ulaşmak için bir kopyasını alıp oluşturmanız gerekir. Bu tip tanımlama işlemlerine DataBinding denir. Tasarım kısmında az nesne kullanıldığında kullanılabilir. Ancak nesnenin sayısı çoğaldığında java tarafından hem kod fazlalığı oluşacak hem de programın okunurluğu azalacaktır. Google tasarım kısmında tanımlı tüm nesnelere java tarafında tanımlama yapmadan ulaşmak için ViewBinding yöntemini geliştirmiştir. Bu yöntemle java tarafında herhangi bir tanımlama yapmanıza gerek kalmadan tüm nesnelere ulaşabilirsiniz.
Kategorisi: Android 41 defa okundu
Tarih: 10.03.2023 14:03:25 Etiket: android season project viewbinding 

Android Studio Programıyla Cep Telefonunu Kablosuz Olarak Eşleştirme
Android Studio programıyla yapılan uygulamaların görüntüsünün elde edilebilmesi için ya sanal bir emülatöre ya da canlı bir telefona ihtiyaç vardır. Bazı uygulamaların denenebilmesi için canlı telefonun olması gerekir. Telefonu titretme, sallama, numarayı arama, mesaj atma gibi işlemlerin yapılabilmesi için canlı bir telefona ihtiyaç vardır. Telefonunuzu emülatör olarak kullanmak istiyorsanız bu işlemi kablolu ya da kaplosuz yapabilirsiniz. Her defasında yanınızda kablonun taşınması, telefonun kablonun uzunluğu kadar yerde bulunması gibi sıkıntılar yüzünden Andorid Studio ile telefon arasındaki eşleştirme işleminin kablosuz yapılmasında fayda vardır.
Kategorisi: Android 3 defa okundu
Tarih: 16.03.2023 13:03:08 Etiket: mobil android studio eşleştirme pair device using wifi 

Dekleratif Yapı Kullanarak İki Sayıyı Toplayan Android Java Uygulaması
Bilgisayar ortamında program yazmadan önce programlamaya hazırlık yapmalısınız. Öncelikle yanınızda defter, kalem ve bolca sabır olmalıdır. İki sayının toplamı için problemin analizini, algoritmayı, akış diyagramını hazırlamalısınız. Yapılan hazırlıklar sonucunda kullanacağınız değişkenleri, yapacağınız işlemleri belirlemelisiniz. Daha sonra yapacağınız proje için bir isim belirleyip projeyi nereye kaydedeceğinizi tayin etmelisiniz. Şimdi bu işlemleri yapalım.
Kategorisi: Android 1 defa okundu
Tarih: 25.09.2022 19:09:34 Etiket: mobil programlama java kotlin googla play new project 

Text Dosyasındaki Bilgileri Okuyan c# Console Uygulaması
Text dosyası nedir. Txt dosyası nasıl oluşturulur. Text dosyası nasıl açılır. Txt dosyası nasıl okunur. Text dosyasında kaç satır vardır.
Kategorisi: c# Desktop 3 defa okundu
Tarih: 8.06.2022 14:06:22 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Tetris Oyununu c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Kodlama15
Form sayfasında ses dosyası nasıl çalıştırılır. Ses dosyaları projeye nasıl eklenir. Ses dosyası nasıl çalar. Play komutu ne iş yapar. Stop komutu ne iş yapar. Pause komutu ne iş yapar. Wav uzantılı dosya hangi amaç için kullanılır.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 25.05.2022 18:05:15 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Google Açık Olan Oturumları Uzaktan Kapatma
Günümüzde en çok kullandığımız arama motoru google ve bu firmaya ait olan gmail hesaplarıdır. Haliyle birçok cihazda gmail hesabı açık olabilir. Açık olan hesapları nasıl kapatabiliriz. Kullanılmayan oturumları nasıl görebiliriz. Hangi cihazlarda oturum açtığımızı nasıl görebilirz. Bizim haberimiz olmadan oturum açılıp açılmadığını nasıl görebiliriz. İşte bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabı aşağıdadır.
Kategorisi: İşletim Sistemleri 3 defa okundu
Tarih: 30.04.2022 11:04:18 Etiket: google gmail oturum açma oturumu kapatma cihazlar oturumu yönetme google açık olan oturumları kapatma gmail açık olan oturumları kapatma 

Bootstrap 3 Dialog Penceresi Uygulamasında jQuery Kodlarıyla Butona Olay Yazma
BootStrap 3, 4, 5 verisyonlarıyla piyasada bulunmaktadır. Açık kaynak kodlu bir kütüphanedir. Kütüphalerinin her birinin birbirlerine göre farkı vardır. Temelde web sayfalarını css gibi görsel özelliklerini zenginleştirmektedir. Bu uygulamamızda 3 versiyonunda yer alan Dialog penceresininin kullanımını ve içinde tanımlı butona kod yazma işlemini göreceğiz.
Kategorisi: Jquery 5 defa okundu
Tarih: 18.04.2022 13:04:41 Etiket: youtube youtube sitesinden video nasıl indirilir download indir video ses mp3 tetris oyun web jquery 

12345678910...