İçinde < editor > bilgisi geçen 42 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
123456
 
Android Studio Programında Varsayılan Olarak Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir
How to Change Default Font in Android Studio. Android Studio Programında Varsayılan Olarak Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir. Yazı fontunu nasıl büyütebilirim. Editör ortamında kodların font büyüklüğünü nasıl değiştirebilirim.
Kategorisi: Android 1 defa okundu
Tarih: 17.03.2023 15:03:24 Etiket: android studio fontsize editor 

Android Studio Programında Varsayılan Olarak Kelime Kaydırma Nasıl Yapılır
How to make word wrap in android studio by default. Android studio format code auto break line. Android Studio Programında Varsayılan Olarak Kelime Kaydırma Nasıl Yapılır. Editörde bir satıra sığmayan kod aşağıya nasıl alınır. Tüm bu soruların cevabı burada. Bakabilirsiniz.
Kategorisi: Android defa okundu
Tarih: 17.03.2023 15:03:41 Etiket: android studio word wrap wrapping 

Yemek Siparişi Veren Form Sayfasını Code Sekmesini Kullanarak Android Studio Programında Yapma
Lokantalarda müşterilerin yemek siparişlerini mobil ortamda vermeleri en sık kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulamada böyle bir yemek siparişi işlemini View tarafında Code sekmesi altında yapacağız.
Kategorisi: Android 8 defa okundu
Tarih: 14.03.2023 17:03:57 Etiket: android studio java 

Beni Hatırla Seçeneğiyle Birlikte Kullanıcı Adı ve Şifre İşlemlerini Gerçekleştiren Android Java Uygulaması
Almost all projects have username and password operations. You can enable the user to use the application by entering the user name and password information so that the user can enter the system. You can easily perform username and password operations in Android Studio applications. In this article, we will try to explain the structure that allows the application to start after checking the username and password with the remember me option.
Kategorisi: Android 30 defa okundu
Tarih: 27.02.2023 10:02:03 Etiket: remember me java mobil 

Android Studio Programında SharedPreferenc Sınıfı Oluşturma
Android Studio programında yapılacak işlemlerin bir arada toplanması için sınıflar oluşturabilirsiniz. Bu uygulamamızda SharedPreferences veri saklama işlemini gerçekleştirmek amacıyla bir sınıf oluşturacağız. Bu sınıfta kaydetme, silme, kaldırma ve alma işlemlerine ait metodlar tanımlı olacaktır.
Kategorisi: Android 21 defa okundu
Tarih: 2.02.2023 16:02:42 Etiket: class android java sharedpreferences 

Seri Port Yardımıyla Arduino Devresine Bağlanıp Ledleri Asp.Net Web Uygulamasından Yakıp Söndürme
Arduino devresinin haberleştiği seri portun Web sayfasında da kullanılabildiğini, seri portta yer alan bilginin Web sayfasında görüntülendiğini, bağlantının nasıl sağlandığını daha önceki makalede anlatmıştık. Bu makalede ise Arduino ile oluşturulan 3 ledin Web uygulamasıyla nasıl yanıp söndürüldüğünü yapmaya çalışacağız. Öncelikle 3 ledin yanıp söndüğü devreyi hazırlayalım. Devremiz aşağıdaki gibi olacaktır.
Kategorisi: c# Web 1 defa okundu
Tarih: 25.04.2022 10:04:52 Etiket: web tasarımı ve programlama uygulamalar web javascript ToolBox Properties Nesneler 

c# Form Sayfasından Arduino Devresinde Yer Alan Ledleri Yakıp Söndürme
Arduino devresinin haberleştiği seri portun c# form sayfasında da kullanılabildiğini, seri portta yer alan bilginin form sayfasında görüntülendiğini, bağlantının nasıl sağlandığını daha önceki makalede anlatmıştık. Bu makalede ise Arduino ile oluşturulan 3 ledin masaüstü uygulamasıyla nasıl yanıp söndürüldüğünü yapmaya çalışacağız. Öncelikle 3 ledin yanıp söndüğü devreyi hazırlayalım. Devremiz aşağıdaki gibi olacaktır.
Kategorisi: Arduino 6 defa okundu
Tarih: 8.04.2022 08:04:15 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

Liste Kutusunda Seçilen Ayın Hangi Mevsime Denk Geldiğini Bulan Animasyonu c# Form Sayfasında Yapma
Form sayfalarının olmazsa olmazı olan animasyonlar masaüstü uygulamalarında çok kolay yapılmaktadır. c# animasyonların zaman aralıklarını belirlemek amacıyla timer() metodunu programcıların hizmetine sunmuştur. Bu uygulamamızda öncelikle editör uygulamasına Uygulamalar isminde ir menü elemanı ekleyeceğiz. Eklediğimiz bu elemanın altında Uygulama 1 isminde bir alt menü ekleyeceğiz. Bu eleman seçildiğinde 3 parçaya bölünmüş bir form sayfası oluşturacağız. Burada tüm ayları bir listbox içinde listeleyeceğiz. Bu liste içinde seçilen ayın hangi mevsime ait olduğunu bulacağız. Daha sonra o mevsime ait resmi sol taraftan itibaren image içinde görüntüleyeceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 24 defa okundu
Tarih: 25.03.2022 20:03:48 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

123456