İçinde < android studio > bilgisi geçen 225 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Telefon Rehberini ListView Penceresinde Listeleyen Android Java Uygulaması
Telefonlarda en sık kullandığımız özelliklerden biri de telefon numaralarını, isimleriyle birlikte rehbere kaydetmektir. Bu uygulamamızda telefon rehberini ListView penceresinde listeleyeceğiz.
Kategorisi: Android 2 defa okundu
Tarih: 17.03.2023 17:03:35 Etiket: android studio listview phone number list 

Android Studio Programında Varsayılan Olarak Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir
How to Change Default Font in Android Studio. Android Studio Programında Varsayılan Olarak Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir. Yazı fontunu nasıl büyütebilirim. Editör ortamında kodların font büyüklüğünü nasıl değiştirebilirim.
Kategorisi: Android 1 defa okundu
Tarih: 17.03.2023 15:03:24 Etiket: android studio fontsize editor 

Android Studio Programında Varsayılan Olarak Kelime Kaydırma Nasıl Yapılır
How to make word wrap in android studio by default. Android studio format code auto break line. Android Studio Programında Varsayılan Olarak Kelime Kaydırma Nasıl Yapılır. Editörde bir satıra sığmayan kod aşağıya nasıl alınır. Tüm bu soruların cevabı burada. Bakabilirsiniz.
Kategorisi: Android defa okundu
Tarih: 17.03.2023 15:03:41 Etiket: android studio word wrap wrapping 

Telefon Araması Yapan Android Java Uygulaması
Telefonların kullanılmasının en önemli özelliklerinden birisi de numara arama işlemini gerçekleştirmesidir. Bu uygulamamızda girilen telefon numarasını yeni sayfada görüntüleyeceğiz. Görüntülenen numaranın aranması işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: Android 9 defa okundu
Tarih: 16.03.2023 17:03:12 Etiket: android java call number manifest bundle 

AnyDesk Programıyla Cep Telefonu Görüntüsünü Bilgisayara Aktarma
TeamViewer benzeri bir uzaktan kontrol uygulaması olan AnyDesk ile bilgisayarınıza telefon veya tabletinizden bağlanabilir, bilgisayar üzerinde uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz. Ofis çalışanları veya seyahat eden kişiler için ideal bir uygulama olan AnyDesk, hızlı bağlantı ve güvenli tasarımıyla her ay milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.
Kategorisi: Android 6 defa okundu
Tarih: 16.03.2023 14:03:52 Etiket: anydesk remote desktop android windows linux mac 

Herhangi Bir Kütüphane Kullanmadan Android Studio Programında Dairesel Bir ImageView Nasıl Oluşturulur
Android Studio programında uygulama geliştirirken mevcut nesneler yardımıyla tasarım yapamayacağız uygulamalar olabilir. Bunlardan biri de resmin oval bir şekilde gösterimidir. Bu işlemler için harici kütüphaneler kullanılabilir. Dairesel bir resim gösterimi işlemini kütüphane kullanmadan gerçekleştireceğiz. Öncelikle yeni bir proje oluşturunuz.
Kategorisi: Android defa okundu
Tarih: 16.03.2023 13:03:24 Etiket: android java circle 

Yemek Siparişi Veren Form Sayfasını Code Sekmesini Kullanarak Android Studio Programında Yapma
Lokantalarda müşterilerin yemek siparişlerini mobil ortamda vermeleri en sık kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulamada böyle bir yemek siparişi işlemini View tarafında Code sekmesi altında yapacağız.
Kategorisi: Android 8 defa okundu
Tarih: 14.03.2023 17:03:57 Etiket: android studio java 

Mevsimlere Ait Ayları ViewBinding Yöntemini Kullanarak Android Java Kodlarıyla Tasarlama
Android Studio programında tasarım ekranında kullanılan nesnelere java tarafında ulaşmak için bir kopyasını alıp oluşturmanız gerekir. Bu tip tanımlama işlemlerine DataBinding denir. Tasarım kısmında az nesne kullanıldığında kullanılabilir. Ancak nesnenin sayısı çoğaldığında java tarafından hem kod fazlalığı oluşacak hem de programın okunurluğu azalacaktır. Google tasarım kısmında tanımlı tüm nesnelere java tarafında tanımlama yapmadan ulaşmak için ViewBinding yöntemini geliştirmiştir. Bu yöntemle java tarafında herhangi bir tanımlama yapmanıza gerek kalmadan tüm nesnelere ulaşabilirsiniz.
Kategorisi: Android 41 defa okundu
Tarih: 10.03.2023 14:03:25 Etiket: android season project viewbinding 

12345678910...