İçinde < Python > bilgisi geçen 526 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Uyeler Tablosunu Kullanarak Kullanıcı Adı ve Şifre İşlemlerini Gerçekleştiren Python Uygulaması
Python programlama diliyle SqlServer veri tabanına bağlanma ve gerekli veri tabanı işlemlerini gerçekleştrime çok kolaydır. Bu uygulamamızda uyeler tablosunu kullanarak kullanıcı adı ve şifre işlemlerini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: Python 38 defa okundu
Tarih: 24.02.2023 15:02:39 Etiket: python sql server 

Nesne Tabanlı Programlama Çalışma Ortamı
Program, herhangi bir elektronik cihaza bir işlem yaptırmak için yazılan komutlar dizisidir. Programlar; bilgisayar, cep telefonu, tablet, elektronik ev eşyaları, araba ve daha birçok yerde kullanılır.
Kategorisi: c# Desktop 3 defa okundu
Tarih: 1.12.2022 12:12:16 Etiket: programlama programlama dilleri nesne tabanlı programlama makine dili 

NET Framework Nedir
Framework kelimesi geliştirme çatısı anlamına gelir. .NET Framework, çoğu kişi tarafından bir programlama dili sanılır fakat programlama dillerinden bağımsız ve farklı programlama dilleri ile ortak çalışma imkânı sağlayan bir uygulama geliştirme platformudur.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 30.08.2022 12:08:35 Etiket: program programlama net framework nesne tabanlı programlama mobil programlama 

Program Nedir, Programlama Dilleri ve Ortamları Nelerdir?
Program, herhangi bir elektronik cihaza bir işlem yaptırmak için yazılan komutlar dizisidir. Programlar; bilgisayar, cep telefonu, tablet, elektronik ev eşyaları, araba ve daha birçok yerde kullanılır.
Kategorisi: c# Desktop 3 defa okundu
Tarih: 3.09.2022 17:09:58 Etiket: program programlama nesne tabanlı programlama mobil programlama 

Kompleks Veri Bağlama (Complex Data Binding)
Basit veri bağlama, bir kontrol nesnesine tek bir veri değerinin bağlanması işlemidir. Kompleks veri bağlama işlemi ise bir kontrol nesnesine birden çok veri değerinin bağlanması işlemidir. ListBox, ComboBox ve DataGridView kontrolleri, kompleks veri bağlanmasında en çok kullanılan kontrollerdir. Kompleks bağlamada veri bağlanacak olan kontrolün DataSource özelliği ile veri kaynağı belirtilerek bağlama işlemi gerçekleştirilir.
Kategorisi: c# Desktop 13 defa okundu
Tarih: 1.04.2022 08:04:33 Etiket: What Are the Functions That Work When the Terminal Based Web Page Is First Loaded web page animation animate jquery animation sample javascript window  

mBlock
MBlock ile aynı zamanda robotlar ve elektronik kartlar da programlanabilir. MBlock’un başta Makeblock firmasının ürettiği kartlar ve robotik kitleri olmak üzere çeşitli fiziksel kodlama modülleri bulundurur. Aşağıda görülen robot, mBlock ile blok tabanlı kodlama kullanılarak programlanabilir. Özellikle Arduino programlamak için de kolay modüller sunan mBlock, farklı eğitim kademelerinde kodlama ve robotik çalışmalarında kullanılabilir
Kategorisi: mBlock 7 defa okundu
Tarih: 10.11.2021 09:11:34 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci mblock 

Terminal ve Sunucu Tabanlı Web Projeleri Arasındaki Farklar
İnternetin bağlı olduğu cihazlar arttıkça web projelerinin önemi daha da çoğalmaktadır. Neredeyse bir evde internete bağlı cihazlar o evde oturan birey sayısını geçmektedir. Bu kadar fazla cihazın kontrolü ve düzenli bir şekilde çalışması için işletim sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok uygulama bu işlemler için kullanılmaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarının karşılanması için web sayfaları kullanılmaktadır. Facebook, İnstagram, Youtube, Twitter bunlardan bazılarıdır.
Kategorisi: Html 2 defa okundu
Tarih: 3.10.2021 11:10:02 Etiket: web programlama client server sunucu terminal istemci javascript jquery c# php cgi 

Arduino Kodlama Platformları
Arduino’yu kontrol ederek kurulan devrelerin işlevlerini yerine getirmek amaçlı birçok kodlama aracı vardır. Kodlama işlemi temel olarak iki türde yapılmaktadır. Bunlardan biri blok kodlama diğeri ise metinsel kodlamadır. Her iki kodlama türü de Arduino’yu kontrol etmede kolaylıklar sağlamada ve kendi içlerinde arduino’ya özel bileşenleri barındırmaktadır.
Kategorisi: Arduino 1 defa okundu
Tarih: 11.09.2021 15:09:25 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

12345678910...