İçinde < Mantık > bilgisi geçen 483 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Nesne Tabanlı Programlama Çalışma Soruları
İkinci dönem 2. sınavımız test olacaktır. Test sorularını buraya her hafta ekleyeceğim. Soruların cevaplarını siz bulacaksınız. Burada yorumlar kısmına cevapları yazınız. Tüm arkadaşlar buradan faydalansın.
Kategorisi: c# Desktop 2 defa okundu
Tarih: 24.05.2022 13:05:20 Etiket: nesne tabanlı programlama c# programlama kodlama oyun sınav test tyt ayt 

Web Tasarım ve Programlama Çalışma Soruları
İkinci dönem 2. sınavımız test olacaktır. Test sorularını buraya her hafta ekleyeceğim. Soruların cevaplarını siz bulacaksınız. Burada yorumlar kısmına cevapları yazınız. Tüm arkadaşlar buradan faydalansın.
Kategorisi: c# Web 3 defa okundu
Tarih: 24.05.2022 13:05:55 Etiket: web tasarım ve programlama oyun c# kodlama sınav test tyt ayt 

c# Dilinde Windows Service Nasıl Yazılır?
Windows Service İşletim sisteminin yüklenmesiyle beraber belli başlı bazı işlemlerin yüklenmesi ve çalıştırılması için kullanılır. Windows Service oluşturmak için Visual Studio 2019 programını kullanacağız. Visual Studio programını açalım. Yeni bir proje oluşturalım. Burada dil olarak c#, platform olarak windows, ortam olarak service seçelim. Aşağıda listelenen template listesinden Windows Service(.Net Framework) seçelim ve Next diyelim.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 22.02.2022 20:02:49 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Tetris Oyununu Vb.NET Dilini Kullanarak Form Sayfasında Kodlama6
Dikkat ettiyseniz yordamın çalışması için tek bir koşul vardır. O da bitir değişkeninin False olması yani oyunun devam ediyor olmasıdır. Bu koşul sağlandıktan sonra 4 yön tuşuna sırayla basılıp basılmadığı kontrol diliyor. Ben sadece sol tuşunu anlatayım. Sağ tuş da buna benzerdir.
Kategorisi: Vb.NET Desktop 2 defa okundu
Tarih: 18.11.2021 12:11:45 Etiket: nesne tabanlı programlama uygulamalar form c# ToolBox Properties Nesneler vb.net 

Sql Server Programında Birden Çok Satırı Tek Satırda Birleştirme
SQL Server programında bulunan önceden tanımlanmış STUFF işlevini kullanarak birden çok satırı tek bir satırda birleştirebiliriz. Şimdi bunu bir örnekle anlatmaya çalışalım. Öncelikle bir veri tabanı oluşturalım. Daha sonra aşağıdaki işlemleri uygulayalım.Ben bilgisayar kurslarında tanımlı dersleri tek satırda oluşturmaya çalışacağım.
Kategorisi: Sql Server 2008 2 defa okundu
Tarih: 20.06.2021 11:06:13 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Katılan Ülkeleri Grup İsimleriyle Birlikte Web Sayfasında Gösterme
Bir önceki uygulamamızda turnuvaya katılan ülkeleri bayraklarıyla birlikte, her satırda 4 ülke olacak şekilde görüntülemiştik. Ancak ülkelerin hangi grupta yer aldığına dair başlıkları eklememiştik. Şimdi grupları eklemeye çalışalım. Web sayfasının en son halini hatırlayalım.
Kategorisi: c# Web 1 defa okundu
Tarih: 25.06.2021 15:06:52 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Katılan Ülkeleri Web Sayfasında DataList Yardımıyla Gösterme
Hatırlarsanız ulkeler tablosundaki kayıtları ham veri halinde web sayfasında göstermiştik. Web sayfasına ait birçok eksik yönleri belirlemiştik. Biz burada grupları başlık halinde göstereceğiz. Her grupta 4 ülke olduğu için 4 sütunlu bir yapı kullanacağız. Üstte bayrak altta ülke adı yer alacak. Buna benzer bir tasarım yapmak istiyoruz. Web sayfamızı düzenleyelim. Öncelikle web sayfamızın son halini verelim.
Kategorisi: c# Web 2 defa okundu
Tarih: 19.06.2021 17:06:29 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

Verilen İki Matrisi Çarpan Programı VB.NET Dilinde Web Ortamında Yapınız
Matrisler konusu iki boyutlu dizilere en güzel örnekleri oluşturmaktadır. Matrislerin toplamı, çarpımı, çıkarılması, inversinin bulunması en başta gelen örneklerdendir. Bu uygulamamızda iki matrisin çarpımını yapacağız.
Kategorisi: vb.Net Web 0 defa okundu
Tarih: 19.06.2021 11:06:17 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

12345678910...