İçinde < server > bilgisi geçen 832 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Tüm QueryString Değerlerini Almanın Yollarını Gösteren c# Asp.Net Uygulaması
QueryString tek tip bir veri parçasını url yapısında istemciden sunucuya gönderir. Gönderilen bu değerler anaktar:değer dizisi şeklinde gönderilir. Gönderilen bu değerleri bu dizi yapısıyla kontrol edebilirsiniz. Güvenlik olarak kullanıcı girişlerini ve başlık verilerini kodlayarak alıp çözmeyi unutmayınız.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 2.05.2023 09:05:02 Etiket: querystring allkeys 

DataTable Verisinin JSON Dizisine Dönüştürmenin Yollarını Gösteren c# Asp.Net Uygulaması
JavaScript Nesne Gösterimi (JSON), hafif bir veri değişim biçimidir. İnsanlar için okuması ve yazması, makinelerin ayrıştırması ve oluşturması kolaydır. JSON, tamamen dilden bağımsız olan ancak C, C++, C#, Java, JavaScript, Perl, Python vb. dahil olmak üzere C dil ailesinin programcılarının aşina olduğu kuralları kullanan bir metin biçimidir. Bu özellikler, JSON'u ideal bir veri değişim dili yapar.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 2.05.2023 09:05:03 Etiket: datatable json convert 

JsonObjectRequest Kullanarak JSON Verileri TextView İçinde Gösteren Android Java Uygulaması
Volley kütüphanesi internetten verileri Json yapısında alır ve bunları işler. Json verileri bir obje yardımıyla ya da dizi olarak oluşturulur. Bu farkı dikkate alarak işlemleri yapmamız gerekir. Aksi takdirde sonuç alamayabilirsiniz. Bu uygulamada obje halinde saklanan json verilerini almaya çalışacağız.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 27.04.2023 15:04:21 Etiket: volley JsonObjectRequest android 

JsonArrayRequest Kullanarak JSON Verileri TextView İçinde Gösteren Android Java Uygulaması
Volley kütüphanesi internetten verileri Json yapısında alır ve bunları işler. Json verileri bir obje yardımıyla ya da dizi olarak oluşturulur. Bu farkı dikkate alarak işlemleri yapmamız gerekir. Aksi takdirde sonuç alamayabilirsiz. Bu uygulamada dizi halinde saklanan json verilerini almaya çalışacağız.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 27.04.2023 15:04:25 Etiket: volley JsonArrayRequest android 

Sistem Tarih ve Saatini Windows Sunucusuyla Eşleştiren c# Form Uygulaması
Sistem tarih ve saatini değiştirdiğinizde bilgisayar internete bağlanamayacaktır. Ya da bir şekilde saatiniz ve tarih değiştirildiyse ayarları düzenlemeniz gerekecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için Windows sunucu saatini kullanabilirsiniz. Hadi bu işlemi gerçekleştirelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 6.04.2023 13:04:08 Etiket: windows time server c# 

Android Java Application Using TabbedActivty and Fragment to Login Username and Password
İşlem adımlarına göre TabbedActivity ile oluşturulan Activity içinde iki adet Fragment ile kullanıcı girişi yapan, kullanıcı adı ve şifresi editTextlere doğru girilmesi hâlinde herhangi bir buttona basmadan 2. Fragment’te “Hoşgeldiniz (KullanıcıAdı)” şeklinde belirten uygulamayı mobil uygulama tasarım programında hazırlayınız.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 24.03.2023 14:03:16 Etiket: fragment tabbedactivity java 

Visual Studio 2022 Programında ClickOnce Kullanarak Setup Dosyası Oluşturma
Tüm platformlarda yazılan projelerin en önemli ayağını paketlenip yayınlanması oluşturur. Burada paketlenen projenin bilgisayara kurulmasının yanında yeni versiyonlarının olup olmadığı önem taşımaktadır. Güncelleme işlemleri programcının insiyatifine bırakılmıştır. İster güncelleme işlemini elle yapar isterse bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirebilir. Her iki yönteminde kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Biz burada Visual Studio ile birlikte sunulan ClickOnce yöntemini kullanarak projenin yeni versiyonlarını otomatik olarak test edip kurulmasını sağlayacağız.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 19.03.2023 14:03:09 Etiket: clickonce setup  ftp 

Bil Bakalım Proje Uygulamasına Ait Veri Tabanı ve Tabloları Oluşturma
Öğrencilerin kendi aralarında seviyelerini belirlemek amacıyla sınavlar düzenlenmektedir. Bu sınavlar ya LGS, YKS, AYT gibi genel olarak uygulanmakta, ya da dönem dönem sınıflar bazında sınavlar yapılmaktadır.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 13.03.2023 16:03:34 Etiket: c# form mobil web project 

12345678910...