İçinde < Dart > bilgisi geçen 546 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Rastgele Seçilen 20 Sayıyı ListBox Nesnesine Ekleyip Sıralayan c# Form Uygulaması
Sıralama işlemleri kodlamanın bel kemiğini oluşturur. Form sayfalarında kullanılan bazı nesnelerin içindeki değeleri sıralamak için Sort() metodundan yararlanılır. Ancak bu metod değerleri alfasayısal olarak sıralar. Nesnenin içindeki değerler sayı olduğunda bu metod işe yaramaz. Bu uygulamamızda rastgele 20 sayıyı ListBox nesnesine aktarıp sıralama işlemlerini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 3 defa okundu
Tarih: 14.12.2022 13:12:09 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

Vücut Kütle İndeksine Göre İdeal Kiloyu Bulan c# Form Uygulaması
Günümüzde insanlığı bekleyen en önemli sağlık sorunlarından biri de obezitedir. İnsanların dengeli beslenmeye dikkat etmemesi, tüketilen gıdaların takviyeli olması obezite sorununu ortaya koymaktadır. Bu uygulamamızda boy ve kiloya göre vücut kütle indeksini bulmaya çalışacağız. Bu uygulama ile neler öğreneceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 3 defa okundu
Tarih: 29.11.2022 11:11:34 Etiket: c# picture random click 

Core ve MVC Yapılı Web Projelerini Çalıştırmak İçin Windows 10 İşletim Sistemine IIS Kurulumu
Visual Studio 2022 ile web projeleri geliştirirken birden fazla seçenek kullanabilirsiniz. Standart .Net Framework web projelerinin yanında Core ya da Core MVC web projeleri oluşturabilirsiniz. Hazırladığınız web projelerinin yerel makinede çalışabilmesi için IIS kurulumunun yapılması gerekir. Intranet ortamında web projelerinin çalıştırılması için IIS kurulu olmalıdır. Windows işletim sisteminde IIS varsayılan olarak kurulu olarak gelmez. Kurulumun kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Kategorisi: Windows 10 1 defa okundu
Tarih: 6.10.2022 15:10:02 Etiket: iis intranet core core mvc host inetmgr 

SqLite Programında Uyeler Tablosuyla İlgili Tüm İşlemleri Gerçekleştiren c# Web Uygulaması
Bir veri tabanında tablolar ile ilgili hangi işlemler yer almaktadır. Tablolara kayıt girişi nasıl yapılır. Tabloda kayıt silme nasıl gerçekleştirilir. Tabloda kayıtlar nasıl güncellenir. Bir tabloda tüm kayıtlar nasıl listelenir. Belirtilen kriterlere göre tabloda kayıt araması nasıl gerçekleştirilir. Bir tabloda Sql deyimleri nasıl kullanılır. İşte tüm bu soruların cevabını bu uygulamada bulacaksınız.
Kategorisi: c# Web 2 defa okundu
Tarih: 12.05.2022 09:05:39 Etiket: web tasarım ve programlama oyun c# kodlama sınav test tyt ayt 

c# Uygulamalarında Formu MDI Form Olarak Kullanma
Masaüstü uygulamalarında menülerin ve kısayol tuşlarının yer aldığı ana form olarak adlandırılan MDI formlar standart formlardan türetilmektedir. Bu formlar altında istediğiniz kadar formu oluşturabilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Projeye eklenen bir formu MDI form olarak tasarlamak istiyorsanız Properties panelinde yer alan aşağıdaki özelliği true yapmanız yeterli olacaktır.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 25.02.2022 09:02:02 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Mesaj İletişim Kutusu(MessageBox)
MessageBox kullanıcıya bir mesaj vermek amacıyla kullanılır. Show() metodu ile parantez içine yazılan mesajları gösterir. Ayrıca overload yöntemi ile farklı kullanım şekilleri de bulunmaktadır. Aşağıda MessageBox’ın temel kullanımı verilmiştir.
Kategorisi: c# Desktop 6 defa okundu
Tarih: 23.02.2022 13:02:54 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Sunucuyla 5 Bilgisayarı Kablolu, 1 Laptobu Kablosuz Şekilde Bağlayan Ağ Yapısını Cisco Packet Tracerla Tasarlama
Konfigurasyon’a geçmeden önce Uygulama Alanı’nda tüm bileşenleri bir araya getiriyoruz. Yapımızda 1 adet Sunucu, 5 adet İstemci, 1 adet AP ve merkez noktada 1 adet Layer 2 Switch bulunmaktadır. Sunucu üzerinde DHCP servisi aktif olacak ve tüm istemcilerin IP taleplerine cevap verecektir. Ayrıca Laptop0 isimli istemci AP üzerinden kablosuz bağlantı ile yapıya dahil olacaktır.
Kategorisi: Cisco 3 defa okundu
Tarih: 7.11.2021 10:11:57 Etiket: cisco  bilgisayar ağları switch server access point laptop 

TinkerCAD Platformunda Sisteme Üye Olma ve Giriş
Tinkercad sitesi üzerinden tasarım oluşturmak veya Circuits ile simülasyon oluşturabilmek için sisteme kayıt olunması gerekmektedir.
Kategorisi: TinkerCAD 2 defa okundu
Tarih: 10.09.2021 09:09:07 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

12345678910...