İçinde < 2020 > bilgisi geçen 31 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
1234
 
2020 TYT Matematik Ortakatlı Kuralıyla İlgili Sorunun Çözümünü c# Diliyle Kodlama
Yeni bir matematik sorusunun çözümüyle karşınızdayız. Bu sorumuz 2020 TYT sorusu. Sorumuz aşağıda yer almaktadır. Amacımız programlama tekniğini kullanarak sorunun çözümünü yapmak. Hem matematik hem de programlama alanında kendimizi geliştirmek istiyoruz. Sorumuzu ve çözümünü inceleyelim.
Kategorisi: c# Desktop 27 defa okundu
Tarih: 12.03.2022 13:03:12 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

2020 TYT Matematik Para Makinesiyle İlgili Sorunun Çözümünü c# Diliyle Kodlama
Yeni bir matematik sorusunun çözümüyle karşınızdayız. Bu sorumuz 2020 TYT sorusu. Sorumuz aşağıda yer almaktadır. Amacımız programlama tekniğini kullanarak sorunun çözümünü yapmak. Hem matematik hem de programlama alanında kendimizi geliştirmek istiyoruz. Sorumuzu ve çözümünü inceleyelim.
Kategorisi: c# Desktop 2 defa okundu
Tarih: 13.03.2022 11:03:11 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Katılan Ülkeleri Grup İsimleriyle Birlikte Web Sayfasında Gösterme
Bir önceki uygulamamızda turnuvaya katılan ülkeleri bayraklarıyla birlikte, her satırda 4 ülke olacak şekilde görüntülemiştik. Ancak ülkelerin hangi grupta yer aldığına dair başlıkları eklememiştik. Şimdi grupları eklemeye çalışalım. Web sayfasının en son halini hatırlayalım.
Kategorisi: c# Web 1 defa okundu
Tarih: 25.06.2021 15:06:52 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Katılan Ülkeleri Web Sayfasında DataList Yardımıyla Gösterme
Hatırlarsanız ulkeler tablosundaki kayıtları ham veri halinde web sayfasında göstermiştik. Web sayfasına ait birçok eksik yönleri belirlemiştik. Biz burada grupları başlık halinde göstereceğiz. Her grupta 4 ülke olduğu için 4 sütunlu bir yapı kullanacağız. Üstte bayrak altta ülke adı yer alacak. Buna benzer bir tasarım yapmak istiyoruz. Web sayfamızı düzenleyelim. Öncelikle web sayfamızın son halini verelim.
Kategorisi: c# Web 2 defa okundu
Tarih: 19.06.2021 17:06:29 Etiket: matematik mantık çarpma kodlama robotik kodlama c# console java python 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Ait Takimlar Tablosunu Oluşturma ve Verileri Girme
Daha önce belirlediğimiz tabloları burada oluşturma işlemine devam ediyoruz. Şimdi takimlar tablomuzu oluşturalım. Burada yer alan bilgileri ulkeler tablosunda kullanabilrdik. Ancak bazı ülkeler iki tane teknik direktör çalıştırdığı için takimlar tablosuna ihtiyaç duyduk.
Kategorisi: Sql Server 2008 5 defa okundu
Tarih: 19.06.2021 13:06:58 Etiket: 2020 futbol uefa avrupa şampiyonası türkiye veri tabanı web programlama 

Sql Server Programında Tanımlı Ulkeler Tablosunda Birden Fazla ID Değerine Göre Güncelleme Yapma
Tablolar veri tabanının bel kemiğini oluşturur. Tabloya yeni bir alan eklendiğinde ya da değişik kriterlere göre güncelleme yaplıması gerektiğinde işler biraz karışabilir. Bu uygulamamızda Avrupa şampiyonasına katılan ülkeleri saklayan Ulkeler tablosunda ülkelerin hangi grupta yer aldıklarını belirleyeceğiz. Her grupta 4 takım olduğu için UPDATE komutunu 4 defa mı kullanmamız gerekecek. Tabi ki hayır. Aşağıda A grubunda yer alacak ülkeleri belirlemek için sql deyimini yazacağız. Siz diğer grupları belirlersiniz.
Kategorisi: Sql Server 2008 11 defa okundu
Tarih: 17.06.2021 16:06:13 Etiket: 2020 futbol uefa avrupa şampiyonası türkiye veri tabanı web programlama 

Sql Server Veri Tabanında Mevcut Bir Tabloya Kodlarla Yeni Alan Ekleme Nasıl Yapılır?
Veri tabanı içerisinde kullanılan tablolar ihtiyaçlara göre yeniden dizayn edilmeli, yeni alanlar eklenmelidir. Eğer tabloda kayıt yoksa yeni alan ekleme işlemi gayet kolaydır. Tabloyu siler, yeni alanlarla yeniden oluşturursunuz. Peki tabloda yüzlerce kayıt varsa yeni bir alan nasıl ekleyeceğiz. Aşağıda ulkeler tablosuna Grubu alanı eklenmektedir.
Kategorisi: Sql Server 2008 4 defa okundu
Tarih: 17.06.2021 16:06:42 Etiket: 2020 futbol uefa avrupa şampiyonası türkiye veri tabanı web programlama 

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonasına Katılan Ülkeleri Ham Veri Olarak Web Sayfasında Gösterme
Avrupa şampiyonasına ait veri tabanlarını oluşturduk. Hatırlarsanız ilk ulkeler tablosunu oluşturmuştuk. Şimdi şampiyonaya katılan ülkeleri bayraklarıyla birlikte web sayfasında görüntüleyelim. Şimdi web projesini hazırlayalım. Ben projeyi Visual Studio 2019 ile hazırlayacağım. Boş bir proje oluşturalım. İsmini AvrupaSampiyonasi olarak belirleyelim. Projeye Listeler isminde bir web projesi ekleyelim. Bu proje yardımıyla ülkeleri web sayfasında görüntüleyeceğiz.
Kategorisi: c# Web 2 defa okundu
Tarih: 19.06.2021 16:06:32 Etiket: 2020 futbol uefa avrupa şampiyonası türkiye veri tabanı web programlama 

1234