İçinde < akım > bilgisi geçen 249 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
2022 Katar Dünya Kupasında Belirlenen Grupları Liste Etiketini Kullanarak Web Sayfasında Görüntüleme
Uluslararası bir futbol şenliği olan ve 4 yılda bir yapılan Dünya kupası bu sene ilk defa bir Ortadoğu ülkesi olan Katar'da yapılacaktır. Bu uygulamamızda Dünya kupasına katılan ülkelerin gruplarını liste etiketi yardımıyla web sayfasında görüntüleyeceğiz.
Kategorisi: Html 11 defa okundu
Tarih: 7.10.2022 16:10:52 Etiket: html5 ul li ol p h1 etiket body title html meta 2022 dünya kupası katar 

c# ve NET Framework İlişkisi
C# bir programlama dilidir, .NET Framework ise C# dili ve birçok dilin kütüphanelerinin yüklü olduğu bir uygulama geliştirme platformudur. C# dilinde kullanılan kütüphanelerin tümü .NET Framework kütüphaneleridir. .NET Framework kütüphanelerinin hepsini herhangi bir yardımcı eleman kullanmadan c# programlama diliyle kullanabilirsiniz.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 30.08.2022 12:08:41 Etiket: program programlama nesne tabanlı programlama mobil programlama 

Program Nedir, Programlama Dilleri ve Ortamları Nelerdir?
Program, herhangi bir elektronik cihaza bir işlem yaptırmak için yazılan komutlar dizisidir. Programlar; bilgisayar, cep telefonu, tablet, elektronik ev eşyaları, araba ve daha birçok yerde kullanılır.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 3.09.2022 17:09:58 Etiket: program programlama nesne tabanlı programlama mobil programlama 

Eğitsel Robotun Programlanması
pinMode komutu mikrodenetleyici kartın dijital portlarının giriş veya çıkış olarak kullanılmasına karar verir. Mikrodenetleyici ile motorları kontrol etmek için 4 adet port kullanılır. Bunlardan ikisi sağ motor, diğer ikisi sol motor için kullanılır.
Kategorisi: Arduino 1 defa okundu
Tarih: 20.04.2022 12:04:00 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

Motorları Sadece Geri Yönde Çalıştırma
Robot bileşenlerini robot gövdesine yukarıdaki gibi vidalarla sabitledikten sonra aşağıdaki bağlantı şemasından yararlanılarak kablo bağlantılarının yapılması gerekir. Bu bağlantılar kısaca şu şekilde açıklanabilir. Pil yatağından gelen kırmızı kablo (pilin + ucu ) önce açma kapama anahtarına sonra anahtardan çıkan diğer uç, hem mikrodenetleyici kartın Vin girişine hem de motor sürücünün +12 girişine bağlanır.
Kategorisi: Arduino 1 defa okundu
Tarih: 20.04.2022 12:04:50 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

Mobil Uygulama ile Kâğıtları PDF Dosyasına Dönüştürme
Cep telefonları ile çekilen resim ve belgeleri pdf olarak dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Adobe Scan ismli ücretsiz uygulamayı indirebilirsiniz. Bu uygulama ile belgelerinizi, resimlerinizi, kimlik belgesini ve daha birçok dökümanı pdf olarak kullanabilirsiniz. Bir bakıma cep telefonunuzu tarayıcı gibi kullanabilirsiniz.
Kategorisi: İnternet 0 defa okundu
Tarih: 11.04.2022 14:04:07 Etiket: pdf mobil adobe scan belge video resim kimlik 

Eğitsel Robotun Montajı
Motor kabloları lehimlendikten sonra aşağıda görüldüğü gibi motorların robot gövdesinde motorlar için ayrılmış bölüme vidalanması gerekmektedir. Motorları vidalarken 30 cm uzunluğundaki M3 vidalar kullanılır. Her bir motor, robot gövdesine 2 adet vidayla monte edilir. Motorun daha düzgün durması için diğer resimde gösterildiği gibi fazladan bir somun kullanılır. Motor kabloları 5 numarada gösterildiği gibi delikten geçirilir. Ayrıca 6 numarada gösterilen anahtarın robot gövdesine takılması gerekir.
Kategorisi: Arduino 0 defa okundu
Tarih: 6.04.2022 08:04:14 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

Eğitsel Robotun Devre Şeması
Eğitsel robotun tüm sensörleri bağlandıktan sonraki devre şeması aşağıda görüldüğü gibidir. Robot bileşenlerinin mikrodenetleyici kartın hangi portlarına bağlanacağı aşağıdaki tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Devre şemasında ve tabloda verilen bileşenlerin bağlantıları ilk aşamada karmaşık gibi görünse de her bileşenin bağlantısı sırası geldiğinde adım adım anlatılacaktır.
Kategorisi: Arduino 0 defa okundu
Tarih: 30.03.2022 08:03:20 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

12345678910...