Makale Arama
 
Visual Studio 2022 Programında Verilen Bir Sayının Karesini Bulan Python Uygulamasını Yazma ve Çalıştırma
Yeni bir python dosyası eklemek için Module1 projesi üzerinde farenin sağ tuşuna basalım. Ekrana gelen içerik menüsünden New Item komut grubunu seçelim. Python uygulamasında kullanabileceğimiz şablonlar ekranda görüntülenir. Bu şablonlardan Empty Python File dosyasını seçelim. Ekranın altında yer alan metin kutusundan dosyanın ismini belirleyelim. Biz karesini alma işlemini gerçekleştireceğimiz için dosya ismi olarak karesiniAlma.py yazıyoruz. Add diyerek dosyamızı projeye ekleyelim. Ekrana boş bir dosya gelecektir. Kodları yazmaya başlayabiliriz.
Kategorisi: Python 83 defa okundu
Tarih: 20.11.2023 12:11:36 Etiket: visual studio python kodlama 

Visual Studio 2022 Programında Python Uygulamasını Yazma ve Çalıştırma
Konsol uygulaması, grafiksel kullanıcı arayüzünden çok, komut satırı penceresinde çalışan uygulamadır. Python programlama diliyle yazılan programın farklı platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışması gayet kolaydır. Bu dersimizde Visual Studio 2022 programını kullanarak Python uygulaması nasıl yazılır ve çalıştırılır, onu incelemeye çalışacağız. Fazla vakit kaybetmeden uygulamamızı yapalım.
Kategorisi: Python 42 defa okundu
Tarih: 18.11.2023 16:11:27 Etiket: programlama temelleri python toplama işlemi visual studio 2022 

Asp.Net Core 7 Konsol Ekranında Kod Yazma ve Çalıştırma
Konsol uygulaması, grafiksel kullanıcı arayüzünden çok, komut satırı penceresinde çalışan uygulamadır. Core teknolojisi ise yazılan programın farklı platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu dersimizde Asp.Net Core 7 ortamında bir console uygulaması nasıl yazılır ve çalıştırılır, onu incelemeye çalışacağız. Fazla vakit kaybetmeden uygulamamızı yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 17.11.2023 17:11:07 Etiket: programlama temelleri console core 7 

Program ve Yazılım
Program, herhangi bir elektronik cihaza işlem yaptırmak için yazılan komutlar dizisidir. Elektronik cihazlara; bilgisayar, cep telefonu, akıllı saat, akıllı televizyonlar vb. örnek olarak verilebilir. Program yazımı denilince akla ilk gelen cihazlar bilgisayarlar olsa da günümüzde pek çok elektronik cihaza kod yazılabilir.
Kategorisi: Python 1 defa okundu
Tarih: 3.11.2023 14:11:30 Etiket: programlama temelleri python 

AR-GE Projesi Geliştirme
Ülkemizde yapılmakta olan AR-GE çalışma ve organizasyonları; Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) tarafından yürütülmektedir. Bu kuruluşlar AR-GE projelerinin finansal anlamda desteklenmesini de sağlamaktadırlar.
Kategorisi: Dijital Dönüşüm 5 defa okundu
Tarih: 1.11.2023 13:11:36 Etiket: btt proje arge tubitak