Makale Arama
 
2022 Katar Dünya Kupasında Belirlenen Grupları Liste Etiketini Kullanarak Web Sayfasında Görüntüleme
Uluslararası bir futbol şenliği olan ve 4 yılda bir yapılan Dünya kupası bu sene ilk defa bir Ortadoğu ülkesi olan Katar'da yapılacaktır. Bu uygulamamızda Dünya kupasına katılan ülkelerin gruplarını liste etiketi yardımıyla web sayfasında görüntüleyeceğiz.
Kategorisi: Html 4 defa okundu
Tarih: 7.10.2022 15:10:43 Etiket: html5 ul li ol p h1 etiket body title html meta 

Core ve MVC Yapılı Web Projelerini Çalıştırmak İçin Windows 10 İşletim Sistemine IIS Kurulumu
Visual Studio 2022 ile web projeleri geliştirirken birden fazla seçenek kullanabilirsiniz. Standart .Net Framework web projelerinin yanında Core ya da Core MVC web projeleri oluşturabilirsiniz. Hazırladığınız web projelerinin yerel makinede çalışabilmesi için IIS kurulumunun yapılması gerekir. Intranet ortamında web projelerinin çalıştırılması için IIS kurulu olmalıdır. Windows işletim sisteminde IIS varsayılan olarak kurulu olarak gelmez. Kurulumun kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Kategorisi: Windows 10 13 defa okundu
Tarih: 6.10.2022 15:10:02 Etiket: iis intranet core core mvc host inetmgr 

Asp.Net Core Nedir
Microsoft tarafından geliştirilen ve platformdan bağımsız olarak geliştirilip host edilebilen açık kaynak bir geliştirme ortamıdır. Cross platform ortamı sunar. Sadece Windows işletin sistemi altında değil, farklı işletim sistemlerinde de proje geliştirme imkanı sunmaktadır. Core yapısıyla ilgili şunları söyleyebiliriz.
Kategorisi: c# Desktop 6 defa okundu
Tarih: 2.10.2022 16:10:58 Etiket: visual studio core mvc new project web form 

Visual Studio 2022 Programında Asp.Net Core Web Projesi Oluşturma
Microsoft tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için Core teknolojisini piyasaya sürmüştür. Açık kaynak olan bu proje vasıtasıyla MVC ve Razor kullanımını ekleyebilir, yeni teknolojileri kullanabiliriz. Şimdi yeni bir proje oluşturalım.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 2.10.2022 17:10:39 Etiket: visual studio core mvc new project web form 

Android Studio Programında Belirtilen Özelliklerde Emulator Kurulumu
Android Studio programında yapılan uygulamaların görüntülenmesi için sanal ya da gerçek bir telefona ihtiyaç vardır. Android Studio sanal ortamda programcının kullanabileceği cep telefonunu yüklemesine izin verir. Bu dersimizde 5.1 inch büyüklüğünde Android 6.0 işletim sistemi kullanan bir emülatör kurulumunu yapacağız.
Kategorisi: Android 1 defa okundu
Tarih: 2.10.2022 13:10:48 Etiket: android studio emulator mobil virtual phone install