Makale Arama
 
OpenFileDialog Kutusunun c# Form Sayfasında Kullanımı
Bilgisayarda bulunan dosyaların seçimi ve herhangi bir nesneye eklenmesi için OpenFileDialog nesnesi kullanılır. Çok kullanışlı olan bu nesneye ait küçük bir örnek yapalım. Bu örnekte resim dosyalarının seçimi ve seçilen dosyaların listelenmesi işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop defa okundu
Tarih: 3.02.2023 15:02:36 Etiket: openfiledialog form 

Android Studio Programında SharedPreferenc Sınıfı Oluşturma
Android Studio programında yapılacak işlemlerin bir arada toplanması için sınıflar oluşturabilirsiniz. Bu uygulamamızda SharedPreferences veri saklama işlemini gerçekleştirmek amacıyla bir sınıf oluşturacağız. Bu sınıfta kaydetme, silme, kaldırma ve alma işlemlerine ait metodlar tanımlı olacaktır.
Kategorisi: Android 8 defa okundu
Tarih: 2.02.2023 16:02:42 Etiket: class android java sharedpreferences 

Android Studio Programında Shared Preferences Kullanımı
Mevcut cihazda veri-değer mantığıyla veri saklayan shared preferences kullanımı ile ilgili güzel bir örnek yapalım. Örneğimizde kullanıcının girdiği değeri saklamayı, silmeyi, shared preferences yapısını kaldırmayı, saklanan değeri yeni sayfada görüntüleme işlemini gerçekleştireceğiz,
Kategorisi: Android 11 defa okundu
Tarih: 2.02.2023 17:02:55 Etiket: android java shared preferences read write 

Android Studio Programında Verilerin Saklanması ve İşlenmesi
Programlamada ulaşılması gereken özelliklerden biri de verilerin depolanmasıdır. Yapılan uygulamalarda girilen bilgiler her proje çalıştırıldığında hafızadan silinmektedir. Halbuki bazı bilgilerin silinmemesi ve üzerinde işlem yapılması gerekir. Android Studio ortamında verilerin saklanması için değişik yöntemler vardır. Şimdi bu yöntemleri açıklayalım.
Kategorisi: Android defa okundu
Tarih: 2.02.2023 15:02:46 Etiket: Shared Preferences Internal Storage External Storage SQLite Database Network Connection Android Studio java 

c# Form Sayfalarında İstenen Videoyu Windows Media Player Kullanarak Oynatma
Form sayfalarında kullanılan özelliklerden biri de videoları çalıştırmaktır. Videoları çalıştırmak için kullanılan bir nesne varsayılan olarak ToolBox panelinde yoktur. Ayrıca video oynatmak için kullanılan değişik kütüphaneler mevcuttur. Biz burada Windows Media Player kullanarak videoyu oynatmayı düşünüyoruz.
Kategorisi: c# Desktop 8 defa okundu
Tarih: 27.01.2023 16:01:58 Etiket: c# media player play windows