İçinde < c > bilgisi geçen 3862 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Core Mvc Projesinde Birden Fazla Veriyi Tuple Nesnesiyle Gönderen Uygulama
Bir web projesinde birden fazla veriyi view tarafına gönderip işlemek isteyebilirsiniz. Bununla ilgili değişik yöntemler olmasına rağmen core mvc bize tuple teknolojisiyle bu işlemi yapabileceğimizi söyler. Burada bununla ilgili bir uygulama yapacağız.
Kategorisi: c# Web 2 defa okundu
Tarih: 1.03.2024 11:03:38 Etiket: core mvc controller bootstrap table view tuple 

Derslerden Alınan Notları TempData Kullanarak Listeleyen Core Mvc Uygulaması
Tablolar web sayfalarının en önemli özelliklerindendir. Tabloları tasarlamak için css özelliklerini kullanabilirsiniz. Html5 etiketlerinin yeni gelen özellikleriyle tablo tasarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamamızda derslerin isimlerini, birinci ve ikinci yazılı notlarını listeleyeceğiz. Bu işlemleri Core Mvc teknolojisinde TempData kullanarak yapacağız.
Kategorisi: c# Web 5 defa okundu
Tarih: 25.02.2024 09:02:25 Etiket: core mvc controller bootstrap table view tempdata 

BrowseNCode: The Ultimate Integrated Environment for Streamlined Coding
Introducing 'BrowseNCode', an all-encompassing Integrated Development Environment (IDE) designed specifically for Python enthusiasts who want to develop coding. This article explores the versatile tool that goes beyond just code editing and web search.
Kategorisi: Python 4 defa okundu
Tarih: 24.02.2024 20:02:14 Etiket: Python IDE Streamlined Workflow Development Tools Integrated Development Environment (IDE) 

Core Mvc Projesinde Resmin Sol Üstten Başlayıp Büyüyerek Ekranı Kapladığı Animasyonu Jquery Dilinde Kodlayınız
Web sayfalarında kullanıcıların isteklerine göre animasyonlar oluşturabilirsiniz. Core Mvc projelerinde animasyonları ister terminal tabanlı isterse sunucu tabanlı olarak tasarlayabilirsiniz. Biz burada jquery kütüphanesi içinde yer alan animate() metodundan yararlanarak basit bir animasyon yapacağız.
Kategorisi: Jquery 15 defa okundu
Tarih: 27.02.2024 13:02:36 Etiket: core mvc views jquery animate 

Ürünlere Ait Fiyatları ViewData Kullanarak Listeleyen Core Mvc Uygulaması
Tablolar web sayfalarının en önemli özelliklerindendir. Tabloları tasarlamak için css özelliklerini kullanabilirsiniz. Html5 etiketlerinin yeni gelen özellikleriyle tablo tasarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamamızda ürünlerin isimlerini ve alış-satış fiyatlarını listeleyeceğiz. Bu işlemleri Core Mvc teknolojisini kullanarak yapacağız.
Kategorisi: c# Web 4 defa okundu
Tarih: 22.02.2024 12:02:02 Etiket: core mvc controller bootstrap table view viewdata 

Okullarda Bulunan Öğrenci Sayılarını ViewBag Kullanarak Listeleyen Core Mvc Uygulaması
Tablolar web sayfalarının en önemli özelliklerindendir. Tabloları tasarlamak için css özelliklerini kullanabilirsiniz. Html5 etiketlerinin yeni gelen özellikleriyle tablo tasarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamamızda okulların isimlerini ve kız-erkek öğrenci sayılarını listeleyeceğiz. Bu işlemleri Core Mvc teknolojisini kullanarak yapacağız.
Kategorisi: c# Web defa okundu
Tarih: 22.02.2024 12:02:42 Etiket: core mvc controller bootstrap table view viewbag 

Derslere Ait Başarı Durumunu Model Tasarlayarak Listeleyen Core Mvc Uygulaması
Tablolar web sayfalarının en önemli özelliklerindendir. Tabloları tasarlamak için css özelliklerini kullanabilirsiniz. Html5 etiketlerinin yeni gelen özellikleriyle tablo tasarımını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamamızda bir okulda okutulan 5 dersin adını, başarılı öğrenci sayısını, başarısız öğrenci sayısını listeleyeceğiz. Bu işlemleri Core Mvc teknolojisini kullanarak yapacağız.
Kategorisi: c# Web 42 defa okundu
Tarih: 27.02.2024 10:02:53 Etiket: core mvc controller bootstrap table view model binding 

Core Mvc Uygulamasında Controller Tarafında Kullanılan Action Metodlar
MVC tasarım deseninde controller katmanı; içinde barındırdığı action metotları ile birlikte tarayıcıdan gelen sayfa isteklerini (URL) yöneten, view ve model katmanları arasındaki bağlantıyı sağlayan ve projenin iş sürecini kontrol eden katmandır.
Kategorisi: c# Web defa okundu
Tarih: 21.02.2024 17:02:27 Etiket: core mvc controller action method 

12345678910...