İçinde < form > bilgisi geçen 1154 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Büyük Veri Teknolojileri
Bilginin yapı taşları; veri, enformasyon ve bilgidir. Veri, anlam bütünlük ilişkisi ham girişlerdir. Örneğin ad, soyadı, telefon ve adres bilgileri. Enformasyon, verinin anlamlandırılması işlemidir. Örneğin sınıfın matematik dersi not ortalaması. Bilgi, enformasyon hâline getirilmiş verinin analiz ve sentez edilmesi işlemidir. Örneğin “Türkiye millî futbol takımı Avrupa Şampiyonası’nda bir öncekine göre daha çok puan toplamıştır.” ifadesi gibi.
Kategorisi: Dijital Dönüşüm 3 defa okundu
Tarih: 2.10.2023 09:10:03 Etiket: btt büyük veri teknolojileri 

Dördüncü Sanayi Devrimi
Sanayi devrimi olarak adlandırılan dördüncü sanayi devrimi, akıllı üretim yöntemlerini planlayarak çevresel etkenleri ve iş zamanlamasını güncelleyen ve akıllı hâle getiren bir süreçtir.
Kategorisi: Dijital Dönüşüm defa okundu
Tarih: 2.10.2023 09:10:55 Etiket: btt dördüncü sanayi devrimi 

Birinci Sanayi Devrimi
Avrupa’da 18. ve 19. yüzyıllarda kömür ve buharın kullanılmasıyla makinelerin iş gücüne aktif olarak katıldığı endüstrinin ortaya çıkmasına sanayi denir. Özellikle de demir, çelik ve tekstil sektörünün ön planda olduğu, buhar ve kömür gücünden yararlanılan bu gelişmeler zincirine birinci sanayi devrimi adı verilmiştir. Sanayileşmenin başlangıcı ve ilk aşamalarını kapsayan dönemdir.
Kategorisi: Dijital Dönüşüm defa okundu
Tarih: 2.10.2023 09:10:27 Etiket: btt birinci sanayi devrimi 

Sosyal Medyaya Erişim Güvenliği
Sosyal medya, kişilerin internete bağlanan cihazları kullanarak birbirleriyle sanal bir etkileşim içinde oldukları sosyal ağlara denir. Türkiye’de sık kullanılan sosyal medya platformları; Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter’dır. Sosyal medya, insanların eğlendiği bir yer olmakla birlikte siber zorbalığın da yaygın olduğu bir alandır. Ayrıca farklı niyetlerle kullanıcıları ağına çekmek isteyen kötü niyetli kişiler de az değildir. Sosyal medyada her zaman dikkatli bir şekilde iletişim kurup aşağıdaki kurallara uymak gerekmektedir:
Kategorisi: Bilişim Etiği defa okundu
Tarih: 27.09.2023 11:09:13 Etiket: btt sosyal medya güvenliği facebook instagram 

Ortamda Bulunan Bluetooth Cihazlarının Listesini Veren Android Java Uygulaması
Bluetooth cihazı ortamda eşleştirilen diğer cihazlarla iletişime geçer. Böylece veri transferi yapılanilir. Bu uygulamada ortamda eşleştirilebilecek Bluetooth cihazlarının listesini oluşturacağız.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 3.06.2023 16:06:33 Etiket: bluetoothadapter list intent android 

Ses Tanımlama İşlemini Yapan Android Java Uygulaması
Mobil uygulamalarda ses tanımlama işlemi yapılmaktadır. Mesajların yazılması, telefon numarasının aranması, hatta uygulamanın açılıp kapatılması ses tanımlamasıyla yapılmaktadır. Bu uygulamada söylenen kelimeleri listeleyip içlerinden istenilen birini seçip görüntüleme işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 28.05.2023 15:05:54 Etiket: mediarecorder android 

Ses Kaydetme ve Oynatma İşlemini Yapan Android Java Uygulaması
MediaRecorder sınıfını kullanarak ortamdaki sesleri ses dosyası olarak kaydetme ve MediaPlayer nesnesini kullanarak kaydedilen sesi dinleme örneği üzerinden bu sınıfların özelliklerini ve metotlarını anlatmaya çalışacağız.
Kategorisi: Android 0 defa okundu
Tarih: 28.05.2023 15:05:24 Etiket: mediarecorder mediaplayer android 

Vbscript Dosyasını c# Form Sayfasında Çalıştırma
Vbs uzantılı dosyalar işletim sistemine ait birçok işlemi gerçekleştirmek için kullanılan script uygulamalarıdır. Bu uygulamamızda bilgisayarın belirtilen süre zarfında kapatılmasını sağlayan vbs dosyasını c# form sayfasında çalıştıracağız.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 23.05.2023 17:05:52 Etiket: vbs process run 

12345678910...