İçinde < Resim Ekleme > bilgisi geçen 17 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
123
 
Html Etiketlerine Kodlarla Resim Ekleme
Web sayfaları hangi dilde kodlanırsa kodlansın bunların hepsi html etiketlerine dönüştürülür. Örneğin Div etiketi web sayfasında kutu oluşturmak için kullanılır. Bu dersimizde div etiketine kodlar yardımıyla resim nasıl eklenir. Onu öğrenmeye çalışacağız. Aşağıda yer alan resim linkini kullanalım.
Kategorisi: Javascript 6 defa okundu
Tarih: 16.04.2022 11:04:52 Etiket: youtube youtube sitesinden video nasıl indirilir download indir video ses mp3 tetris oyun web jquery 

Köstebek Oyununu C# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Kodlama
Adım 3: Create a new project diyerek yeni bir proje oluşturunuz. Dil olarak c#, platform olarak Windows, ortam olarak Desktop seçiniz. Ekrana gelen şablonlardan Windows Forms App(.Net Framework) seçiniz.
Kategorisi: c# Desktop 10 defa okundu
Tarih: 18.11.2021 17:11:00 Etiket: nesne tabanlı programlama uygulamalar form c# ToolBox Properties Nesneler 

BootStrap Tema ve JQuery Dilini Kullanarak Web Sayfasında Köstebek Oyunu Yapma
Oyunlar web sayfalarının vaz geçilmezi haline geldi. Tetris, Kolon, Yılan ve Boru oyunları gibi çalışma prensipleri birbirine benzeyen oyunları web ortamında yapmak gayet kolaydır. Bu oyunları yapmak için elimizde herhangi bir web editörünün olması gerekir. Ben en popüler olan Microsoft Visual Studio 2019 programını kullanıyorum. Şimdi Tetris oyununu yapmaya başlayalım. Uygulamayı aşama aşama anlatmaya çalışacağız.
Kategorisi: Jquery 3 defa okundu
Tarih: 19.11.2021 10:11:58 Etiket: web tasarımı ve programlama uygulamalar web javascript ToolBox Properties Nesneler Tetris Köstebek Yılan Boru 

BootStrap Tema ve c# Dilini Kullanarak Sunucu Web Sayfasında Köstebek Oyunu Yapma
Günümüzde web uygulamaları oyun oynamak için kullanılan bir platform olarak kullanılmaktadır. Bu uygulamamızda köstebek oyunu yapmaya çalışacağız. Oyunda en yüksek skoru cookie olarak saklayıp bu rekoru geçen kişiyi en yüksek skor sahibi olarak atayacağız. Timer kullanımıyla zamanı kontrol edeceğiz.
Kategorisi: c# Web 1 defa okundu
Tarih: 19.11.2021 11:11:18 Etiket: web tasarımı ve programlama uygulamalar web javascript ToolBox Properties Nesneler 

1 Dakika İçinde Rastgele Verilen Çarpma İşlemini Cevaplayan ve Sonucu Görüntüleyen Web Sayfasını Javascript Diliyle Kodlama
Matematik dersinin en temel konularından biri olan çarpım tablosunu web sayfası aracılığıyla gerçekleştirmeye çalışacağız. Belirtilen süre zarfında rastgele verilen sayıların çarpımına ait cevapları yazmayı ve bu cevapların doğruluklarını kontrol etmeyi düşünüyoruz. Bu uygulamada öğreneceğimiz işlemleri şöyle sıralayabiliriz.
Kategorisi: Javascript 3 defa okundu
Tarih: 28.10.2021 13:10:03 Etiket: web tasarımı ve programlama uygulamalar web javascript ToolBox Properties Nesneler 

Unity Programında Image Nesnesi
Resim eklemek için kullanılan elemandır. Sabit ve tek resim ekleyecekseniz bu elemanı, gif gibi hareketli resimler, animasyonlar ekleyecekseniz Image Raw nesnesini kullanmanız gerekir. Bu nesnede yer almasnı istediğiniz nesneyi projenize eklemeniz gerekir. Resmi sürükleyerek Source Image özelliğinie bırakırsanız resmin ekranda görüntülendiğini görürsünüz.
Kategorisi: Unity 0 defa okundu
Tarih: 16.03.2021 20:03:38 Etiket: unity oyun c# animasyon 

Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programında Resim Ekleme
Sunuların, şekillerin yanı sıra hazır resimlerle desteklenmesi bilginin akılda kalıcılığını artırır. Sunu hazırlama programı içerisinde önceden yüklenmiş hazır Küçük Resimler veya bilgisayarda yüklü bulunan resimler slayt içerisine eklenebilir.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 0 defa okundu
Tarih: 14.05.2019 09:05:39 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programında Arka Plan Ekleme
Arka plan, slaytta yer alan nesnelerin arka kısmında yer alan renk veya grafiklere verilen isimdir. Herhangi bir resmi, slaytınızın tamamının arkasına arka plan olarak veya bir bölümünün arkasına filigran (mektuplar ve kartvizitlerde sıklıkla kullanılan yarı saydam resim) olarak ekleyebilirsiniz. Slaytınızın içeriğiyle karışmaması için resmi, küçük resmi veya rengi soluklaştırabilirsiniz. Slaytınızın arkasına arka plan olarak bir renk de ekleyebilirsiniz.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 0 defa okundu
Tarih: 14.05.2019 09:05:52 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar 

123