Android

AnyDesk Programıyla Cep Telefonu Görüntüsünü Bilgisayara Aktarma

Android Studio programıyla yapılan uygulamaların görüntüsünün elde edilebilmesi için ya sanal bir emülatöre ya da canlı bir telefona ihtiyaç vardır. Bazı uygulamaların denenebilmesi için canlı telefonun olması gerekir. Telefonu titretme, sallama, numarayı arama, mesaj atma gibi işlemlerin yapılabilmesi için canlı bir telefona ihtiyaç vardır. Telefonunuzu emülatör olarak kullanmak istiyorsanız bu işlemi kablolu ya da kaplosuz yapabilirsiniz. Her defasında yanınızda kablonun taşınması, telefonun kablonun uzunluğu kadar yerde bulunması gibi sıkıntılar yüzünden Andorid Studio ile telefon arasındaki eşleştirme işleminin kablosuz yapılmasında fayda vardır.

TeamViewer benzeri bir uzaktan kontrol uygulaması olan AnyDesk ile bilgisayarınıza telefon veya tabletinizden bağlanabilir, bilgisayar üzerinde uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz. Ofis çalışanları veya seyahat eden kişiler için ideal bir uygulama olan AnyDesk, hızlı bağlantı ve güvenli tasarımıyla her ay milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

AnyDesk, çoklu platform desteği sayesinde çeşitli platform ve işletim sistemlerinde de sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Uygulamanın desteklendiği platformlar arasında Windows, Linux, Free BS, macOS, iOS ve Android yer alıyor. Bilgisayarınızın ve cihazınızın aynı kablosuz ağa bağlı olmasına gerek olmadan cihazlar arasında bağlantı kurabilirsiniz. Bu özelliğiyle diğer programlardan ayrılır.

Bireysel kullanım için ücretsiz bir yazılım olan AnyDesk'i buradaki bağlantı üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Benzer şekilde kontrol etmek istediğiniz cihazda da uygulamanın indirilmiş olması gerekiyor. Eğer kontrol edeceğiniz/sağlayacağınız cihaz bir bilgisayarsa yine aynı link üzerinden programı indirin; eğer kontrol edeceğiniz/sağlayacağınız cihaz bir telefonsa ilgili uygulama marketinden AnyDesk yazarak mobil uygulamayı indirin.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra AnyDesk'i bilgisayarınızda açın. Bunun için indirilen AnyDesk dosyasına çift tıklayın ve uygulama hemen başlayacaktır.

Uygulama açıldıktan sonra sol üst köşede gördüğünüz sayılar sizin AnyDesk adresinizdir. Kişiler, cihazınıza erişmek için bu numarayı kullanabilir. Aynı şekilde bağlanmak istediğiniz cihaz için de bu numaraya sahip olmanız gerekir.

Bağlanmak istediğiniz cihazın numarasını aldıktan sonra sağdaki arama çubuğuna ilgili cihazın kimliğini yazın. Eğer evdeyseniz ancak oturum açmak istediğiniz bilgisayarın başında oturum talebini kabul edecek kimse yoksa Ayarlar menüsünden (sağ üst köşede) gözetimsiz erişim için bir parola ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif edebilirsiniz.

İlgili Makaleler
App Inventor 2 Uygulamasında Köstebek Oyunu
App Inventor Uygulamasında Belli Bir Süre İçinde Sayı Toplama Oyunu
Android Studio İçin Meb Sertifika Yükleme
Gmail Hesabi Açmak, Gmail Kaydol, Yeni Bir Gmail Hesabı Oluşturma
Personele Ait Yaş Bilgisini Kapsülleyerek Tanımlayan Android Java Uygulaması
Mevsimlere Ait Ayları ViewBinding Yöntemini Kullanarak Android Java Kodlarıyla Tasarlama
Beni Hatırla Seçeneğiyle Birlikte Kullanıcı Adı ve Şifre İşlemlerini Gerçekleştiren Android Java Uygulaması
App Inventor 2 Kurulumu
Android Studio Programında SharedPreferenc Sınıfı Oluşturma
Ksoap Kütüphanesini Android Studio Projesine Dahil Etme
Android Studio Programında Shared Preferences Kullanımı
Android Java Application Using TabbedActivty and Fragment to Login Username and Password
Telefon Araması Yapan Android Java Uygulaması
Galeride Bulunan Resimlerden Birini ImageView Nesnesinde Gösteren Android Java Uygulaması
AnyDesk Programıyla Cep Telefonu Görüntüsünü Bilgisayara Aktarma
No Activity Seçeneğiyle Oluşturulan Projede Sayıları Arttıran Android Java Uygulaması
Girilen Şehir Adını Görüntüleyen Uygulamayı Android Studio Programında Yapınız
Yemek Siparişi Veren Form Sayfasını Code Sekmesini Kullanarak Android Studio Programında Yapma
Ksoap Modülünü Kullanarak Web Service Metoduna Bağlanarak Üçgenin Alanını Bulan Android Java Uygulaması
Windows İşletim Sistemi İçin Android Studio Programının Kurulumu

Yorum Ekle
   
Kötü İyi