İçinde < Uzaktan Eğitim > bilgisi geçen 460 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Verilen İki Sayıyı Toplayan Programı Visual Studio 2019 Programında Form Sayfası Olarak Kodlayınız
ilgisayar ortamında program yazmadan önce programlamaya hazırlık yapmalısınız. Öncelikle yanınızda defter, kalem ve bolca sabır olmalıdır. İki sayının toplamı için problemin analizini, algoritmayı, akış diyagramını hazırlamalısınız. Yapılan hazırlıklar sonucunda kullanacağınız değişkenleri, yapacağınız işlemleri belirlemelisiniz. Daha sonra yapacağınız proje için bir isim belirleyip projeyi nereye kaydedeceğinizi tayin etmelisiniz. Şimdi bu işlemleri yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 142 defa okundu
Tarih: 24.09.2021 19:09:21 Etiket: tinkercad devre simulasyonu kodlama arduino temel elektronik elektriksel terimler voltaj akım kısa devre sensörler Mikrodenetleyici mikroişlemci 

Verilen Mesajı Görüntüleyen Restful Uygulamasını Oluşturma
Yaptığınız bir çalışmanın tüm paltformlarda çalışmasnı istiyorsak Microsoft bize Core ile birlikte Restful bir Web Api ortamını sunmaktadır. Bu yapı aslında MVC uygulaması gibi düşünülebilir. Core 3.1 ile birlikte siz istediğiniz yapıyı projenizde kullanabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden Visual Studio 2019 uygulamasını açalım. Burada Asp.NetCore Empty template yapısını seçelim. Projenin ismi aynı kalabilir. Create deyip uygulamamızı başlatalım.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 15.05.2021 13:05:19 Etiket: c# controller restful web programlama platform windows unix 

Karenin çevresini hesaplayan programa ait algoritmanın hazırlanması
Problemi tanıma basamağında belrilenen formül ve çözüm aşamaları basamaklandırılarak yazılmalıdır. Bu işlemi yaparken programlamaya ait komutların türkçesi kullanılarak işlem basitleştirilir. Şimdi algoritmayı oluşturalım.
Kategorisi: Algoritma 1 defa okundu
Tarih: 9.04.2021 11:04:35 Etiket: algoritma kare karenin çevresi üçgenin çevresi dikdörtgenin çevresi tyt ayt 

Dikdörtgenin çevresini hesaplayan programa ait algoritmanın hazırlanması
Problemi tanıma basamağında belrilenen formül ve çözüm aşamaları basamaklandırılarak yazılmalıdır. Bu işlemi yaparken programlamaya ait komutların türkçesi kullanılarak işlem basitleştirilir. Şimdi algoritmayı oluşturalım.
Kategorisi: Algoritma 1 defa okundu
Tarih: 8.04.2021 16:04:34 Etiket: algoritma dikdörtgenin çevresi üçgenin çevresi excel koşullu biçimlendirme 

Asp.Net Uygulamasında Manual Olarak JSON Oluşturma
Daha önce anlattığımız gibi JSON yapısında dizi ve obje oluşturulabiliyordu. Oluşturulan bu dosyaya ait bilgilerin jquery ile nasıl işlendiğini görmüştük. Bu uygulamalarımızda ise Asp.Net platformunda JSON işlemlerini gerçekleştireceğiz. Öncelikle tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için projenize Manage NuGet Packages paketinden NewtonSoft.Json uygulamasını kurmanız gerekiyor. Daha sonra da web sayfanıza aşağıdaki kütüphaneleri eklemeniz gerekir.
Kategorisi: c# Web 28 defa okundu
Tarih: 28.05.2019 12:05:43 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Veri Tabanı Microsoft Access Sql Server Mobil Programlama Android Camtasia İndir Oyun İndir Kodlama Kodlama Nedir Robotik Kodlama TYT AYT Matematik Soruları TYT Sınav Soruları 

Seçilen Dosyayı FTP Bilgilerine Göre Sunucuya Yükleme
FTP, dosya transfer protokolüdür. Sunucudan yerel makineye, yerel makineden sunucuya dosya transferi için kullanılır. Güvenli olması nedeniyle dosya transferinde tercih edilen protokollerdendir. Bu uygulamada web sayfası aracılığıyla seçilen dosyayı sunucuya aktarma işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 15.12.2018 04:12:03 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Uzaktan Eğitim Web Programlama 

Asp.Net Uygulamasında Temel Html Komutlarının Yazılım Çalıştırıldığı Bir Editör Oluşturma
Web sayfalarının olmazsa olmaz komutları html komutlarıdır. Bu komutların canlı hale gelmesi için css özelliklerinden yararlanılır. Bu uygulamada basit bir editör yardımı yapıp html komutlarını yazmayı ve çalışmayı deneyeceğiz.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 8.11.2018 23:11:37 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Uzaktan Eğitim Web Programlama 

Prompt Komutunu Kullanarak Tarayıcının Boyutunu Değiştirip Görüntüleyen Web Sayfasını Tasarlayınız
Prompt komutu alert yapısını kullanarak kullanıcıdan değer girmesini ister. Bu uygulamada pixsel cinsinden genişlik ve yükseklik girilerek tarayıcının boyutu ayarlanmaktadır.
Kategorisi: Javascript 0 defa okundu
Tarih: 31.10.2018 10:10:40 Etiket: Yenilikçi Eğitim Uzaktan Eğitim 

12345678910...