İçinde < drag and drop > bilgisi geçen 5 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
 
c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı5
Bundan önceki makalemizde resimlerin panel üzerinde rastgele dağıtıldığına ait kodları düzenlemiştik. Burada ise resimlerin gerçek resme uygun hale gelmesini sağlayacağız. Puzzle oyununda resimlerin bir araya gelmesine ait değişik algoritmalar kullanılmaktadır. Biz yeni bir algoritma deneyeceğiz. Fareyle ilgili resim seçildiğinde resmin yatayda ve dikeyde bir kare hareket etmesini sağlayacağız. Vakit kaybetmeden kodlamaya geçelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:07 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Bilgisayardaki Resmi PictureBox Nesnesine Sürükleyip Bırakan c# Form Uygulaması
Programlamada sürükle bırak tekniği çok kullanılmaktadır. Bu yöntemi kendi projenizde kullanabileceğiniz gibi işletim sistemi yardımıyla istediğiniz bir dosyası projenize ekleeybilirsiniz. Bu uygulamamızda bilgisayarda bulunan bir resmi PictureBox nesnesine sürükleyip bırakma işlemini gerçekleşitreceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 14.12.2022 16:12:51 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Custom PictureBox Tanımlayarak Resmi Taşıma İşlemini Yapan c# Form Uygulaması
Form sayfasında kullanılan nesneleri ToolBox panelinden sayfaya ekleyerek kullanabiliriz. Programcı isterse kendine ait bir nesneyi özelleştirip ToolBox panelinde kullanabilir. Bu uygulamamızda PictureBox nesnesini özelleştirip form sayfasında kullanacağız. Ayrıca farenin sol tuşuna basarak resimleri hareket ettireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 16.11.2022 16:11:02 Etiket: c# down move drag and drop custom picturebox toolbox 

Uygun Resmi İstenilen Alana Sürükleyip Bırakan c# Form Uygulaması
Kullanıcıların programla etkileşimini sağlayan donanım parçalarından biri de faredir. Farenin sağ ve sol tuşları yardımıyla birçik işlemi geröekleştirebilirsiniz. Bu uygulamamızda kullanıcıdan uygun olan resmi itenilen yere sürükleyip bırakmasını isteyeceğiz. Öncelikle yeni bir proje oluşturalım. Projede yer alan form sayfası aşağıdaki gibi olacaktır.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 16.11.2022 16:11:25 Etiket: form drag and drop picture panel