İçinde < picturebox > bilgisi geçen 40 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345
 
Resim Dosyasını Belirtilen Klasörün İçine Kopyalayıp Görüntüleyen c# Form Uygulaması
Resim dosyaları projelerin görsel temalarını oluşturur. Bu uygulamamızda seçilen resmin belirtilen klasörün içine kopyalanıp görüntülenmesini yapacağız.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 7.02.2023 17:02:52 Etiket: openfiledialog picturebox image copy 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı6
Bir resmin bir yerden başka bir yere hareketi için resme ait 5 tane olayı tanımlamamız gerekiyor. Biz kodlamayı seçenek olarak kolay seçildiğinde yapmaya başlamıştık. Br resim için 5 olay söz konusuysa 4 resim için 20 olay tanımlamamız gerekiyor. Bu da kodlamanın artmasına ve hakimiyetin azalmasına sebep olmaktadır. Tanımlanan bu 5 olayı tüm resimler için ortak olarak tanımlamamız gerekir. Bunun hangi resim üzerinde işlem yaptığımıza ve bu resmin hangi resmi etkilediğine dikkat etmemiz gerekir. Şimdi bu işlemleri yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 30.12.2022 15:12:39 Etiket: c# form game puzzle coding dragdrop dragenter 

Web Kamerasıyla QrCode Okuyan c# Form Uygulaması
Neredeyse tüm bilgisayarlarda web kamerası bulunmaktadır. Bu kamera aracılığıyla qr code okuma işlemi yapan bir uygulama yapacağız. Öncelikle projeye AFroge, Zen ve zxing kütüphanelerini dahil edelim. Daha sonra aşağıdaki kodları yazalım.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 23.12.2022 12:12:58 Etiket: zen zxing aforge webcam barcode qrcode 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı5
Bundan önceki makalemizde resimlerin panel üzerinde rastgele dağıtıldığına ait kodları düzenlemiştik. Burada ise resimlerin gerçek resme uygun hale gelmesini sağlayacağız. Puzzle oyununda resimlerin bir araya gelmesine ait değişik algoritmalar kullanılmaktadır. Biz yeni bir algoritma deneyeceğiz. Fareyle ilgili resim seçildiğinde resmin yatayda ve dikeyde bir kare hareket etmesini sağlayacağız. Vakit kaybetmeden kodlamaya geçelim.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:07 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Bilgisayardaki Resmi PictureBox Nesnesine Sürükleyip Bırakan c# Form Uygulaması
Programlamada sürükle bırak tekniği çok kullanılmaktadır. Bu yöntemi kendi projenizde kullanabileceğiniz gibi işletim sistemi yardımıyla istediğiniz bir dosyası projenize ekleeybilirsiniz. Bu uygulamamızda bilgisayarda bulunan bir resmi PictureBox nesnesine sürükleyip bırakma işlemini gerçekleşitreceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 14.12.2022 16:12:51 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Yüklenen Resmi Panel İçinde Fareyle Hareket Ettiren c# Form Uygulaması
Form sayfasında belirlenen bir nesneyi hareket ettirmek içim Mouse olayları tanımlanmıştır. Bu olaylar yardımıyla nesneyi hareket ettirebilirsiniz. Bu uygulamamızda yüklenen bir resmi fareyle hareket ettireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 13.12.2022 13:12:14 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı4
Seviyesi kolay olarak seçilen puzzle oyununa ait resimleri sahnede dağıtma işlemini gerçekleştirelim. Burada resimler ve bu resimlere ait konumlar mevcuttu. Ancak bunların hepsini sabit olarak tanımlamıştık. Bunlarında dinamik olarak tanımlanması ve resimlerin buna göre sahnede dağıtılması gerekmektedir. Hadi şimdi bu işlemleri gerçekelştirelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:25 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

Form Sayfasında Qr Code Kare Kod Oluşturma ve Kaydetme
Günümüzde neredeyse tüm uygulamalarda Qr Code yapısı kullanılmaktadır. Bu kodlama tekniğiyle birçok işlemi kolaylıkla ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamamızda hem kare kod oluşturmayı hem de oluşturulan bu kare kodu dosya olarak kaydetme işlemlerini yapacağız.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 6.12.2022 09:12:44 Etiket: c# form qr code zxing filename save 

12345