İçinde < dragenter > bilgisi geçen 6 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
 
Sürükle Bırak Yaparak Bilgisayardaki Dosyaları ListBox Nesnesinde Listeleyen c# Form Uygulaması
Bilgisayarınızda bulunan tüm dosyaların yolunu Listbox nesnesinde gösterebilirsiniz. Böylece dosyalar üzerinde değişik işlemler yapabilirsiniz. Bu arada ListBox nesnesinin AllowDrop özelliğini true yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 20.01.2023 15:01:42 Etiket: dragdrop dragenter listbox list form 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı6
Bir resmin bir yerden başka bir yere hareketi için resme ait 5 tane olayı tanımlamamız gerekiyor. Biz kodlamayı seçenek olarak kolay seçildiğinde yapmaya başlamıştık. Br resim için 5 olay söz konusuysa 4 resim için 20 olay tanımlamamız gerekiyor. Bu da kodlamanın artmasına ve hakimiyetin azalmasına sebep olmaktadır. Tanımlanan bu 5 olayı tüm resimler için ortak olarak tanımlamamız gerekir. Bunun hangi resim üzerinde işlem yaptığımıza ve bu resmin hangi resmi etkilediğine dikkat etmemiz gerekir. Şimdi bu işlemleri yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 30.12.2022 15:12:39 Etiket: c# form game puzzle coding dragdrop dragenter 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı5
Bundan önceki makalemizde resimlerin panel üzerinde rastgele dağıtıldığına ait kodları düzenlemiştik. Burada ise resimlerin gerçek resme uygun hale gelmesini sağlayacağız. Puzzle oyununda resimlerin bir araya gelmesine ait değişik algoritmalar kullanılmaktadır. Biz yeni bir algoritma deneyeceğiz. Fareyle ilgili resim seçildiğinde resmin yatayda ve dikeyde bir kare hareket etmesini sağlayacağız. Vakit kaybetmeden kodlamaya geçelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:07 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Bilgisayardaki Resmi PictureBox Nesnesine Sürükleyip Bırakan c# Form Uygulaması
Programlamada sürükle bırak tekniği çok kullanılmaktadır. Bu yöntemi kendi projenizde kullanabileceğiniz gibi işletim sistemi yardımıyla istediğiniz bir dosyası projenize ekleeybilirsiniz. Bu uygulamamızda bilgisayarda bulunan bir resmi PictureBox nesnesine sürükleyip bırakma işlemini gerçekleşitreceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 14.12.2022 16:12:51 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Uygun Resmi İstenilen Alana Sürükleyip Bırakan c# Form Uygulaması
Kullanıcıların programla etkileşimini sağlayan donanım parçalarından biri de faredir. Farenin sağ ve sol tuşları yardımıyla birçik işlemi geröekleştirebilirsiniz. Bu uygulamamızda kullanıcıdan uygun olan resmi itenilen yere sürükleyip bırakmasını isteyeceğiz. Öncelikle yeni bir proje oluşturalım. Projede yer alan form sayfası aşağıdaki gibi olacaktır.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 16.11.2022 16:11:25 Etiket: form drag and drop picture panel 

Kontrol Sınıfı
Kontrol sınıfı, System.Windows.Forms isim uzayında yer alan bir sınıftır. Form içine eklenen Button, TextBox, ListBox gibi görsel Windows kontrollerinin temel sınıfıdır. Aşağıda kontrol sınıfında kullanılan temel özellikler ve olaylar verilmiştir.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 17.02.2022 09:02:27 Etiket: Gmail Hesabı Gmail Hesabı Oluşturma Google App Inventor 2 Kodlama Robotik Kodlama Fatih Eğitim Projesi Oyun Kodlama Camtasia İndir Web Programlama Mobil Programlama Word dersleri Excel dersleri Paket programlar Programlama Temelleri Algoritmalar