İçinde < java > bilgisi geçen 545 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
12345678910...
 
Belirtilen Numaraya Mesaj Gönderen Android Java Uygulaması
Android Studio programında mesaj nasıl gönderilir. Send message. Mesaj gönderme işlemi nasıl yapılır. Mesaj gönderirken telefon numarası nasıl yazılır. How to sending message in java code. Kodlar nereye yazılır.
Kategorisi: Android 5 defa okundu
Tarih: 18.03.2023 17:03:12 Etiket: send message java 

Telefon Rehberini ListView Penceresinde Listeleyen Android Java Uygulaması
Telefonlarda en sık kullandığımız özelliklerden biri de telefon numaralarını, isimleriyle birlikte rehbere kaydetmektir. Bu uygulamamızda telefon rehberini ListView penceresinde listeleyeceğiz.
Kategorisi: Android 2 defa okundu
Tarih: 17.03.2023 17:03:35 Etiket: android studio listview phone number list 

Telefon Araması Yapan Android Java Uygulaması
Telefonların kullanılmasının en önemli özelliklerinden birisi de numara arama işlemini gerçekleştirmesidir. Bu uygulamamızda girilen telefon numarasını yeni sayfada görüntüleyeceğiz. Görüntülenen numaranın aranması işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: Android 9 defa okundu
Tarih: 16.03.2023 17:03:12 Etiket: android java call number manifest bundle 

Herhangi Bir Kütüphane Kullanmadan Android Studio Programında Dairesel Bir ImageView Nasıl Oluşturulur
Android Studio programında uygulama geliştirirken mevcut nesneler yardımıyla tasarım yapamayacağız uygulamalar olabilir. Bunlardan biri de resmin oval bir şekilde gösterimidir. Bu işlemler için harici kütüphaneler kullanılabilir. Dairesel bir resim gösterimi işlemini kütüphane kullanmadan gerçekleştireceğiz. Öncelikle yeni bir proje oluşturunuz.
Kategorisi: Android defa okundu
Tarih: 16.03.2023 13:03:24 Etiket: android java circle 

Yemek Siparişi Veren Form Sayfasını Code Sekmesini Kullanarak Android Studio Programında Yapma
Lokantalarda müşterilerin yemek siparişlerini mobil ortamda vermeleri en sık kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulamada böyle bir yemek siparişi işlemini View tarafında Code sekmesi altında yapacağız.
Kategorisi: Android 8 defa okundu
Tarih: 14.03.2023 17:03:57 Etiket: android studio java 

Mevsimlere Ait Ayları ViewBinding Yöntemini Kullanarak Android Java Kodlarıyla Tasarlama
Android Studio programında tasarım ekranında kullanılan nesnelere java tarafında ulaşmak için bir kopyasını alıp oluşturmanız gerekir. Bu tip tanımlama işlemlerine DataBinding denir. Tasarım kısmında az nesne kullanıldığında kullanılabilir. Ancak nesnenin sayısı çoğaldığında java tarafından hem kod fazlalığı oluşacak hem de programın okunurluğu azalacaktır. Google tasarım kısmında tanımlı tüm nesnelere java tarafında tanımlama yapmadan ulaşmak için ViewBinding yöntemini geliştirmiştir. Bu yöntemle java tarafında herhangi bir tanımlama yapmanıza gerek kalmadan tüm nesnelere ulaşabilirsiniz.
Kategorisi: Android 41 defa okundu
Tarih: 10.03.2023 14:03:25 Etiket: android season project viewbinding 

Beni Hatırla Seçeneğiyle Birlikte Kullanıcı Adı ve Şifre İşlemlerini Gerçekleştiren Android Java Uygulaması
Almost all projects have username and password operations. You can enable the user to use the application by entering the user name and password information so that the user can enter the system. You can easily perform username and password operations in Android Studio applications. In this article, we will try to explain the structure that allows the application to start after checking the username and password with the remember me option.
Kategorisi: Android 30 defa okundu
Tarih: 27.02.2023 10:02:03 Etiket: remember me java mobil 

No Activity Seçeneğiyle Oluşturulan Projede Sayıları Arttıran Android Java Uygulaması
Android Studio programında yeni proje oluşturulurken projenin amacına uygun şablona göre proje oluşturma imkanı sağlar. Böylece yapılması gereken birçok ayarlar otomatik olarak projeye dahil edilir. Bu tip bir proje oluşumunda sadece istenilen şablona uygun uygulama geliştirilir. Proje içinde bir kaç şablonu kullanacaksanız projede hata oluşma imkanı yüksek olur. Bir projede birden fazla şablona sahip bir yapı oluşturacakanız yeni proje oluşturma işleminde No Activity seçeneğini seçmelisiniz.
Kategorisi: Android 10 defa okundu
Tarih: 22.02.2023 12:02:41 Etiket: java no activity project 

12345678910...