İçinde < validation > bilgisi geçen 31 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
1234
 
Validation İşlemlerini Gerçekleştirerek Üçgenin Alanını Bulan Python Uygulaması
Geometrinin önemli konularından biri de üçgenlerdir. Üç kenarı olan geometrik şekle üçgen denir. Üçgenin alanını bulmak için taban kenarıyla bu tabana dik indirilen yüksekliğin girilmesi gerekir. Bu uygulamada üçgenin alanını bulurken gerekli hata kontrollerini de gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: Python 0 defa okundu
Tarih: 13.05.2024 12:05:30 Etiket: python try cacth validation control 

Core Mvc Projesinde User Model Validation Doğrulamalarını Client Tarafında Kontrol Etme
Daha önceki derslerimizde user model yapısına ait elemanlar için server tarafında veri doğrulama ve kısıtlamalarını anlatmıştık. Bu dersimizde ise input elemanlarına ait veri kontrollerini client tarafında gerçekleştireceğiz. ​
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 28.03.2024 14:03:55 Etiket: core mvc client model validation 

Core Mvc Projesinde ModelMetaDataType Yapısıyla User Model Validation Doğrulamalarını Kontrol Etme
Model validation tanımlamalarını model tarafında oluşturulan class dosyasında attributes özellikleri ekleyerek gerçekleştirebiliyorduk. Ancak hem model dosyasının karmaşık hale gelmesi hem de tanımlamaların birden fazla class dosyasında kullanılması durumunda fazla yer kaplaması nedeniyle model validation tanımlamalarının başka bir dosyada yer alması ihtiyacını doğurmuştur. Bu derste bu işlemlerin nasıl yapıldığını göreceğiz.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 28.03.2024 11:03:12 Etiket: core mvc model validation metadatatype 

Core Mvc Projesinde User Modeli Üzerinde Kullanıcıdan Gelen Verileri Doğrulama İşlemleri
Kullanıcıdan gelen verilerin işlenmeden sunucu tarafında kullanılması telafisi mümkün olmayan hataları beraberinde getirir. Kullanıcıdan gelen verileri client tabanlı ya da sunucu tabanlı doğrulama işlemine tabi tutabilirsiniz. Her ikisinin avantajlı ve dezavantajlı taraflarını daha önceki derslerde anlatmıştık. Şimdi sunucu tabanlı doğrulama işlemlerini bir uygulamayla gerçekleştirelim.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 28.03.2024 10:03:43 Etiket: core mvc tag helper validation range required 

Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi İkinci Dönem İkinci Yazılı Çalışma Soruları
Web tabanlı uygulama geliştirme sınav sorularını nereden bulabilirim. Web tabanlı uygulama geliştirme sınavına ait açık uçlu sınav soruları nelerdir. Web tabanlı uygulama geliştirme sınavı ikinci dönem ikinci yazılı sınav soruları nelerdir.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 17.04.2024 14:04:11 Etiket: core mvc form get form post database model controller 

Core Mvc Uygulamalarında Model Validation İşlemleri
Model doğrulamada, formdan gelen veriler model bağlama (model binding) işleminden sonra çalışır. Bağlanan modelin içindeki özelliklere, doğrulama kuralları eklenebilecek birden çok doğrulama niteliği bulunur. ASP.NET Core içerisinde birden çok hazır doğrulama nitelikleri bulunur. Hazır doğrulama nitelikleri modelin özelliklerine eklenerek doğrulama kuralı oluşturulur.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 12.03.2024 16:03:02 Etiket: core mvc model validation model form 

Core Mvc Uygulamalarında Validation İşlemleri
Bilgisayar alanında doğrulama, bir verinin önceden belirlenmiş gerekliliklere uygunluk durumunun denetlenmesidir. ASP.NET Core MVC uygulamalarında veriler formlar aracılığı ile Input elemanlarından gelir. Input elemanlarına girilen verilerin doğrulanması hem istemci tarafında (client-side) hem de sunucu tarafında (server-side) yapılabilir. İstemci taraflı doğrulama Javascript kodları ile gerçekleştirilir.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 12.03.2024 16:03:09 Etiket: core mvc validation form model 

Bootstrap 4 Modal Uygulamasında c# Kodlarıyla Butona Olay Yazma
Asp.Net uygulamalarında BootStrap temaları ve komutları tüm safhalarda kullanılabilir. Bu uygulamamızda BootStrap modal penceresini hem sunucu tarafında hem de terminal tarafında nasıl kullanabileceğimizi anlatmaya çalışacağız.
Kategorisi: c# Web 1 defa okundu
Tarih: 16.04.2022 16:04:22 Etiket: youtube youtube sitesinden video nasıl indirilir download indir video ses mp3 tetris oyun web jquery 

1234