İçinde < game > bilgisi geçen 68 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
123456789
 
c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı6
Bir resmin bir yerden başka bir yere hareketi için resme ait 5 tane olayı tanımlamamız gerekiyor. Biz kodlamayı seçenek olarak kolay seçildiğinde yapmaya başlamıştık. Br resim için 5 olay söz konusuysa 4 resim için 20 olay tanımlamamız gerekiyor. Bu da kodlamanın artmasına ve hakimiyetin azalmasına sebep olmaktadır. Tanımlanan bu 5 olayı tüm resimler için ortak olarak tanımlamamız gerekir. Bunun hangi resim üzerinde işlem yaptığımıza ve bu resmin hangi resmi etkilediğine dikkat etmemiz gerekir. Şimdi bu işlemleri yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 30.12.2022 15:12:39 Etiket: c# form game puzzle coding dragdrop dragenter 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı5
Bundan önceki makalemizde resimlerin panel üzerinde rastgele dağıtıldığına ait kodları düzenlemiştik. Burada ise resimlerin gerçek resme uygun hale gelmesini sağlayacağız. Puzzle oyununda resimlerin bir araya gelmesine ait değişik algoritmalar kullanılmaktadır. Biz yeni bir algoritma deneyeceğiz. Fareyle ilgili resim seçildiğinde resmin yatayda ve dikeyde bir kare hareket etmesini sağlayacağız. Vakit kaybetmeden kodlamaya geçelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:07 Etiket: drag and drop dragenter dragdrop picturebox desktop image 

Yüklenen Resmi Panel İçinde Fareyle Hareket Ettiren c# Form Uygulaması
Form sayfasında belirlenen bir nesneyi hareket ettirmek içim Mouse olayları tanımlanmıştır. Bu olaylar yardımıyla nesneyi hareket ettirebilirsiniz. Bu uygulamamızda yüklenen bir resmi fareyle hareket ettireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 13.12.2022 13:12:14 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

Windows Ekranında A ve B Harflerine Basılıp Basılmadığını Kontrol Eden c# Form Uygulaması
Windows İşletim Sisteminde açılan bir uygulama içinde klavyedeki tuşların kontrolünü yapabilirsiniz. Bu uygulamamızda klavyeden A ve B harflerine basılıp basılmadığı kontrolü yapılacaktır.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 13.12.2022 09:12:50 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

Key Logger Oluşturan c# Form Uygulaması
Form sayfalarında klavye kontrolleri için KeyPress, KeyDown, KeyUp gibi olaylar mevcuttur. Ancak bu olaylar form sayfasında klavyedi tuşları yakalar. Windows ekranında herhangi bir program çalıştırılırken klavye olaylarını yakalamak için bu olaylar işe yaramaz. Şimdi böyle bir uygulamayı yapalım.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 12.12.2022 10:12:54 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

Rastgele Seçilen 20 Sayıyı ListBox Nesnesine Ekleyip Sıralayan c# Form Uygulaması
Sıralama işlemleri kodlamanın bel kemiğini oluşturur. Form sayfalarında kullanılan bazı nesnelerin içindeki değeleri sıralamak için Sort() metodundan yararlanılır. Ancak bu metod değerleri alfasayısal olarak sıralar. Nesnenin içindeki değerler sayı olduğunda bu metod işe yaramaz. Bu uygulamamızda rastgele 20 sayıyı ListBox nesnesine aktarıp sıralama işlemlerini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 14.12.2022 13:12:09 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı4
Seviyesi kolay olarak seçilen puzzle oyununa ait resimleri sahnede dağıtma işlemini gerçekleştirelim. Burada resimler ve bu resimlere ait konumlar mevcuttu. Ancak bunların hepsini sabit olarak tanımlamıştık. Bunlarında dinamik olarak tanımlanması ve resimlerin buna göre sahnede dağıtılması gerekmektedir. Hadi şimdi bu işlemleri gerçekelştirelim.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 17:12:25 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

c# Dilini Kullanarak Form Sayfasında Puzzle Oyunu Yapımı3
Puzzle oyununa ait tasarım kısmını paneller yardımıyla gerçekleştirmiştik. Her bir panelin içinde hangi nesnelerin yer alacağını ve değerlerini belirlemiştik. Artık kodlama işlemine geçebiliriz. Öncelikle oyun başladığında oyun ekranının tamamen boş olması gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirirken seviye olarak Kolay kısmını dikkate alacağız. Hadi başlayalım kodlamaya.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 28.12.2022 13:12:06 Etiket: c# picture random click puzzle game kodlama oyun kodlama 

123456789