İçinde < ftp > bilgisi geçen 27 makale bulundu. Şu anda 1. sayfadaki makaleler görüntüleniyor.
1234
 
Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Birinci Dönem Birinci Yazılı Çalışma Soruları
Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Sınav Soruları, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Birinci Dönem Sınav Soruları, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme Dersi Sınav Sorularını Nereden Bulabilirim
Kategorisi: Html 11 defa okundu
Tarih: 31.10.2023 13:10:17 Etiket: web tabanlı uygulama geliştirme sınav soruları 

Bilgisayarda Bulunan Resmi Sunucuya Ftp Kullanarak Kaydeden c# Form Uygulaması
Bilgisayarlarda bulunan belge, resim ya da videoların web ya da mobil uygulamalarda kullanılabilmesi için sunucuya yüklenmesi gerekir. Bu uygulamamızda ftp ile bilgisayarda bulunan resmi sunucuya aktarma işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Desktop 0 defa okundu
Tarih: 20.03.2023 16:03:12 Etiket: ftp upload download image 

Visual Studio 2022 Programında ClickOnce Kullanarak Setup Dosyası Oluşturma
Tüm platformlarda yazılan projelerin en önemli ayağını paketlenip yayınlanması oluşturur. Burada paketlenen projenin bilgisayara kurulmasının yanında yeni versiyonlarının olup olmadığı önem taşımaktadır. Güncelleme işlemleri programcının insiyatifine bırakılmıştır. İster güncelleme işlemini elle yapar isterse bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirebilir. Her iki yönteminde kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Biz burada Visual Studio ile birlikte sunulan ClickOnce yöntemini kullanarak projenin yeni versiyonlarını otomatik olarak test edip kurulmasını sağlayacağız.
Kategorisi: c# Desktop 1 defa okundu
Tarih: 19.03.2023 14:03:09 Etiket: clickonce setup  ftp 

Core ve MVC Yapılı Web Projelerini Çalıştırmak İçin Windows 10 İşletim Sistemine IIS Kurulumu
Visual Studio 2022 ile web projeleri geliştirirken birden fazla seçenek kullanabilirsiniz. Standart .Net Framework web projelerinin yanında Core ya da Core MVC web projeleri oluşturabilirsiniz. Hazırladığınız web projelerinin yerel makinede çalışabilmesi için IIS kurulumunun yapılması gerekir. Intranet ortamında web projelerinin çalıştırılması için IIS kurulu olmalıdır. Windows işletim sisteminde IIS varsayılan olarak kurulu olarak gelmez. Kurulumun kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
Kategorisi: Windows 10 1 defa okundu
Tarih: 6.10.2022 15:10:02 Etiket: iis intranet core core mvc host inetmgr 

Visual Studio 2019 Programında c# İle Hazırlanan Web Projesini Local Sunucuda Yayınlama
Hazırlanan web projeleri yayınlanmadığı sürece hiç bir işe yaramaz. Yayınlama işlemini ister localde ister public olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kurum içeriisnde bir web projesi yaptınız. Sadece kurum elemanlarının kullanmasını istiyorsanız, projenizi local sunucuda yayınlamanız gerekir. Ya da public sunucuda olması gereken ayarları local sunucuda deneyerek temel ayarların ve projenin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.
Kategorisi: c# Web 12 defa okundu
Tarih: 12.05.2021 11:05:51 Etiket: web programlama iis local public ftp vs2019 sunucu server 

Seçilen Dosyayı FTP Bilgilerine Göre Sunucuya Yükleme
FTP, dosya transfer protokolüdür. Sunucudan yerel makineye, yerel makineden sunucuya dosya transferi için kullanılır. Güvenli olması nedeniyle dosya transferinde tercih edilen protokollerdendir. Bu uygulamada web sayfası aracılığıyla seçilen dosyayı sunucuya aktarma işlemini gerçekleştireceğiz.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 15.12.2018 04:12:03 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Uzaktan Eğitim Web Programlama 

Asp.Net Web Uygulamalarında Zıp İşlemleri
Bir ya da birden fazla dosya ve klasörün sıkıştırılarak bir isim altında tutulması anlamına gelen zıp, web programlamanın vazgeçilmez özelliklerinden birini oluşturur. Ftp ile yapılan çalışmaların sunucuya atılması, birden fazla dokumanın fazla yer kaplamasın diye bir arada tutulması, sunucuda aza yer kaplaması bunlardan bazılarıdır.
Kategorisi: c# Web 0 defa okundu
Tarih: 31.10.2018 07:10:01 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Asp.Net 

Dosya Yöneticisini Kullanarak Hazırlanan Web Sayfasının Sunucuya Atılması
Yerel bilgisayarlarda hazırlanan web sayfalarının internette çalıştırılması için dosyaların sunucuya atılması gerekir. Dosya alış verişi için kullanılan protokole ftp denir. Ftp aracılığıyla hazırlanan web sayfalarını sunucuya atıp çalıştırabilirsiniz.
Kategorisi: Web Programlama Araçları 0 defa okundu
Tarih: 17.10.2018 02:10:17 Etiket: Yenilikçi Eğitim Eğitim Portalı Web Programlama Programlama Teknikleri Ftp Dosya Transferi Nasıl Yapılır Dosya Transferi 

1234